Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent angolul ez a két...

Mit jelent angolul ez a két "szerkezet"?

Figyelt kérdés

- az egyik a "be of sg"

pl. "asteroids and comets are of strategic importance..."


- a másik pedig a "if be to verb"

pl. "If we are to complete..."


Ja és lenne még egy:

Are you into sg.?



2013. aug. 30. 20:45
 1/5 doracell ***** válasza:

1. Be of (...) importance = jelentős, vmilyen jelentőségű

A mondatodban: ... stratégiai jelentőségük van.

De pl. 'a question of great importance' = 'nagy jelentőséggel bíró kérdés"

'a remark of no importance' = jelentéktelen megjegyzés


2. A 'be to' itt nagyjából úgy fordítható, hogy (ha) el akarjuk végezni, de akarjuk fejezni, ki akarjuk teljesíteni stb.

Általában tervekre vagy elvárásokra utal.

pl. You are (supposed) to arrive on time (elvárás)

We are (planning) to open a new shop downtown. (terv)


3. 'Be into sg' olyasmi, hogy érdekel vmi, szívesen csinálod, rá vagy pezsdülve.

pl. I'm not that much into horror movies. (~I'm not so keen on them.)

2013. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de az első mondatomat félre értetted! Én nem a blablabla of blablabla dolgot kérdeztem. Inkább konkretizálom, tehát be of sg. alatt ezt értem:

I am of, You are of, He/She/It of, stb. Na így még nem láttam és nagyon szokatlan. Ebben tudnál, tudna-e valaki segíteni?

2013. aug. 30. 22:48
 3/5 doracell ***** válasza:

Nem értettem félre, arra próbáltam válaszolni. Csak itt a kifejezés nem az, amit kérdezel, hanem az, hogy 'of (...) importance / significance / stb.' A létige csak azért van benne, hogy mondat legyen.

Átalakítva a fenti példákat:

This question is of great importance.

That remark was of no importance.

2013. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy két ff-el volt az eredetiben, és akkor I am off, uoy aree off.... stb lehey


2. Ha esetleg...


3. Benne vagy az illető dologban? Vagyis azzal foglalkozol? Pl. business, art biz, entertainment industry, writing novels, vagy hogy benne vagy-e abban hogy megint moziba menjünk?? - Vagy valahová?

2013. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Lehet hogy két ff-el volt az eredetiben, és akkor I am off, uoy aree off.... stb lehey "

Nem volt két f-fel!


"asteroids and comets are of strategic importance..." Ez egy valós mondatból származik! Nextbigfuture.com a forrás!

2013. aug. 31. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!