Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Gyakran nagyon nehezen, vagy...

Lótusz szirmok kérdése:

Gyakran nagyon nehezen, vagy néha nem is értem meg a külföldi beszédet, pedig sokat tudok a nyelvből, hogy lehet ezen javítani, fejleszteni?

Figyelt kérdés
angolt tanulok, már régebb óta, de hanganyagokat nem hallgattam túl gyakran. amikor hallgattam, vagy videót néztem, akkor gyakran nagyon nehezen értettem meg amiket mondtak. vagy néha nem is értettem! mit ajánlotok arra h fejlesszem a beszéd megértését? köszönöm előre is!

2013. aug. 31. 23:09
 1/6 A kérdező kommentje:
régebben külföldiekkel is beszélgettem és néha egész jól értettem őket, de néha viszont akkor is újra el kellett ismételniük amit mondtak mert sajna néha nem értettem :/
2013. aug. 31. 23:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Halgass angol szövegeket. Nekem pl volt egy Monty Python kazettám, rongyosra hallgattam, bár eleinte alig értettem belőle valamit.
2013. aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kedvenc amerikai filmjeidet szerezd meg angolul angol felirattal és nézd meg őket soxor
2013. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A filmeket ne hanyagold ezentúl sem. Szinte minden filmben máshogy beszélik az angolt a színészek, ki hadarósan, ki szájba rágósan. Egy idő után te is egyre többet fogsz megérteni. Tudnám ajánlani még a Lost című sorozatot, abban nagyon szépen beszélik az angolt. :)
2013. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nyelvipercek.hu iratkozz fel kapsz néha ajándék hanganyagot pdf-el gyorsabb szöveg az átlagnál.
2013. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket :)
2013. szept. 1. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!