Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti melyik regényt adnátok...

Ti melyik regényt adnátok ajándékba?

Figyelt kérdés

Egy kanadai barátom három éve fejébe vette, hogy megtanul magyarul, mostmár tudunk társalogni, nagyjából, annyira tud mint Cooky a francia származású rádióműsorvezető.

Szeretném valami magyar regénnyel meglepni szülinapján és nem tudom melyiket válasszam, valami olyan kellene aminek nem túl nehéz a nyelezete de érdekes egy felnőttnek is.

Nekem Gárdonyi Géza a kedvencem de az ő könyvei szerintem nehezen érthetőek egy nem magyar anyanyelvűnek.



2013. szept. 6. 03:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Fekete Istvánt ajánlanám. Pl. A koppányi aga testamentuma, vagy a Kele. Rövidek, érdekesek, és neki is érthetőek lennének.
2013. szept. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pál utcai fiúk. :)
2013. szept. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mennyi idös az illetö, ha még 20 év alatt van, akkor valami ifjúsági regényt, ha idösebb valamivel, akkor a Fekete István-könyvek kimondottan jók. (Egész fiataloknak azért nem feltétlen, mert sokszor csak leírások vannak benne oldalakon keresztül és nem "történik" sok minden)
2013. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze legelőször nekem is az "Egri csillagok" ugrott be, hiszen az nemcsak kiemelkedően jó könyv, hanem a magyar történelemből is bemutat egy szeletkét. Nem feltétlenül kell neki 1-2 hónap alatt elolvasnia.


Másrészt esetleg a Petőfi összes versei, amely szintén egyrészt mint irodalmi remekmű, másrészt egy-egy versét elolvasni még nem lesz számára megterhelő. Ha kiemelsz neki egy-egy különösen szépet: Szeptember végén, és hasonlókat, figyelmébe ajánlasz, talán majd a többit is elolvasgatja idővel. :)))

2013. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Pál utcai fiúkat, vagy egy József Attila verseskötetet.
2013. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a srác most lesz 24. A verses kötet nyerő ötlet
2013. szept. 6. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is először a Pál utcai fiúk című könyvre gondoltam a legelőször :)

szerintem élvezné, meg értené is, természetesen

2013. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy egy 24-évest érdekel-e még a Pál utcai fiúk története?
2013. szept. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!