Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb nyelv, a franci vagy a spanyol? Vagy egyáltalán melyik a "jobb" ország, mik jellemzőek egyikre-másikra? A kultúrájukra vagy bármi

Figyelt kérdés
Igazából az van, hogy nyolcadikos vagyok és egy kéttannyelvű suliba szeretnék menni, vagy ami legalább a nyelvvel kapcsolatos és nem tudok választani. kérlek segítségetek. 14/l

2013. szept. 20. 18:56
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem lehet mondani, hogy az egyik jobb, mint a másik. Mindegyik másmilyen és mindegyik másért szereti az adott országot, nyelvet. Szerintem mindegy melyiket választod, ha sehogyan nem kötődsz egyikhez se. A spanyol temperamentumosabb, a francia lágyabb. De ez is ízlés kérdése. ( Például én az olaszt nem tartom dallamosnak, hiába mondja mindenki annak )
2013. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt Európában a francia valamivel hasznosabb, meg Afrika nagy részén is beszélik + Québec, spanyolt viszont szinte egész Amerikában. Kérdés, hogy mit akarsz csinálni később?

kultúrát tekintve nekem a francia jobban tetszik, de ha csak a nyelvet nézzük akkor a spanyol.

2013. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyetértek a 2-essel. Franciát tanulok 5 éve így tapasztalatból tudom, hogy nagyon nehéz de nagyon jó nyelv a francia. Főleg akkor ha jó tanáraid vannak. A spanyollal nincsenek tapasztalataim, de tiéd a választás.:D
2013. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mindkettő nyelvet tanulom.Franciát suliban illetve önszorgalomból itthon is.Spanyolt pedig külön tanárnál.Nekem mindkettő nyelv tetszik és jó,hogy valahol úgy mond "hasonlítanak".
2013. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!