Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az amerikai vagy az angol...

Az amerikai vagy az angol angolt könnyebb megérteni ha beszélnek?

Figyelt kérdés
nagyon hamar tanulom a nyelveket írásban és beszédben, de a megértés, hogy mit dumálnak, ettől kifekszek..még egy ilyen sokak által beszélt nyelvnél is
2013. szept. 21. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
az angolt
2013. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És miért? A kiejtés miatt, vagy jobban hadarnak az amerikaiak, vagy hülyébb szavakat/kifejezéseket használnak?

Köszönöm a válaszod!

2013. szept. 21. 14:01
 3/11 zabmester ***** válasza:
100%

Kinek melyiket. Én azt vettem észre, hogy akik mondjuk nem iskolában tanultak angolul, hanem valahol máshol, innen-onnan, internetről, játékokból felszedett tudással rendelkeznek, azok könnyebben értik az amerikai angolt.

Nekem az iskolában az angol tanárom gyönyörűen, igazi brit kiejtéssel beszélt, nekem ahhoz szokott a fülem, amikor elkezdtem nyelvet tanulni, ezért eleinte azt sokkal könnyebben értettem. Most már az amerikai angollal sincs semmi bajom, de számomra a brit angol sokkal szebb.

2013. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában britet tanulsz, szóval valószínűleg azt a legkönnyebb. Amúgy meg olyan tájszólások vannak, hogy gyakran az sem érti, aki anyanyelvi beszélő. Egy ilyen kis nyelvben mint a magyar, nincsenek igazán markáns különbségek, de a német, angol meg más nagy nyelvek tudnak elég érdekesek lenni :D
2013. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az amerikait, mert azt hallottam a legtöbbet. A brit nekem úgy hangzik, mintha zárt szájjal beszélnének.
2013. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai angol olyan furcsa, nyávogós, elhúzzák a magánhangzókat, énekelnek, az angol angol sokkal tisztább, korrektebb.
2013. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon vegyesek:) Akkor majd megpróbálom én is összehasonlítgani őket valahogy. Habár szerintem én egyiket se fogom érteni, hiába jó az angolom:))
2013. szept. 21. 16:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Pár millióan már megtanulták. :) Sokat kell hallgatni
2013. szept. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is brit angolt tanultam az iskolában, sőt Nagy-Britanniában élek. Számomra mégis érthetőbb az amerikai angol, valahogy közelebb is áll hozzám. Eleve a brit akcentust le se tudom utánozni... Viszont az amerikait igen.
2013. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
A másik meg az, hogy a britek szó szerint hadarnak, nem tudnak artikulálni sem. Az amerikaiak valamivel lassabban beszélnek, jobban artikulálnak.
2013. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!