Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolból vagy németből könnyeb...

Angolból vagy németből könnyebb megcsinálni egy felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

2013. okt. 4. 18:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Melyik nyelvet tarjátok könnyebbnek?
2013. okt. 4. 18:17
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Azt szokták mondani, hogy az angolból a közepet nehéz megcsinálni de ha az meg van /legalább az a szint/ akkor onnan könnyű megcsinálni a felsőfokút viszont németből a közepet könnyebb megcsinálni és utána nehezebb a felsőfokú...
2013. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem angol könnyebb, de elfogult vagyok:) Talán az, amit élvezettel tanulsz.
2013. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, pont fordítva van... Ha egyik nyelven sem tudsz, akkor legalább ne szólj hozzá xD

Az angolt nagyon könnyű elkezdeni, mert az alap nyelvtan könnyű, középfokig majdnem sétagalopp, aztán jönnek csak benne a szépségek.

A német pedig az elején a szopás, 3 féle névelő, ragozás, anyámkínja, meghalsz mire összejön a középfok, de aztán már elvileg könnyebb lesz. A könnyebb részről fogalmam sincs, nem jutottam addig ezen gyönyörű nyelvvel.

2013. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4es 4 nyelvizsgám van.. köztük angol német is
2013. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy tanárként mondom, aki nem egy diákot készített már fel angol közép- és felsőfokra, hogy angol középig tényleg nem nehéz eljutni. Sok nyelvtani szerkezet még nem is szerepel ott, mindenféle cifraságok. A szókincsről nem is beszélve, a felsőfok bőven nagyobb tudást igényel, mint egy középfok. Én a portugálról tudok nyilatkozni: abból viszonylag nehéz a közép, de a felső már csak szókincsbővítés. Egy barátnőmnek spanyolból van felsőfokja, ő is ugyanezt mondta a spanyolra.
2013. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van nyelvvizsgám mindkettőből: angol középfok, német felsőfok. Az angolt 2 éve, a németet 10 éve tanulom. Szerintem az angol könnyebb.
2013. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
nemet eleje szivas, angol vege szivas...
2013. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Természetesen az angol a könnyebb. Sokkal.
2017. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!