Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Le tudom tenni igy a felsőfokú...

Le tudom tenni igy a felsőfokú francia nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2-éve tanulok franciául,jövőre egy évre kimegyek nyelvet tanulni (csere diákként)és utána ugy terveztem hogy felső foku nyelvvizsgát teszek.De az egyik barátnőm beijesztett hogy ugysem fogom tudni letenni mert ez nem elég arra hogy meg tudjam tanulni.Most tökre félek:S Pedig van egy dán csere diákunk aki most tett felső foku nyelvvizsgát magyarból és ezután is azt mondták hogy ugysem fog menni.akkor most igen vagy nem?
2009. máj. 22. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Ne hagyd hogy mások elbizonytalanítsanak! Ha azután a külföldön töltött év után megpróbálod (amikoris szerintem nagyon sokat fogsz fejlődni), semmit se veszthetsz, csak pénzt és max. lesz vizsgarutinod! Hajrá! :)
2009. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
57%
hallgass Edith Piaf - ot :)
2009. máj. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
A cserediák év nagyot fog dobni rajta. Egyébként, ha rendesen tanulsz összesen három év alatt miért ne tehetnéd le? A barátnődnek biztos nem menne, és ahelyett, hogy bátorítana, vagy felkötné a gatyáját, egyszerűbb ijesztgetni és lehúzni magához, mert, ha nem tennéd le, akkor nem lenne olyan kellemetlen látni, hogy meg lehet csinálni.
2009. máj. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Felsőfokon legalább anyanyelvi szinten kell tudni. Csak mondom.
2009. máj. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van felső fokúm és azért nem beszélek anyanyelvi szinten. Előtte lagymatag általános iskolai oktatással tanultam a nyelvet, aztán középiskolában intenzíven újra az alapoktól. Négy év munkája, úgy, hogy közben egy napot nem voltam az adott nyelvterületen. Csak mondom.
2009. máj. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Nekem angolból van felsőfokom és igen, nagyon jól beszélek angolul, de minden nap tanulok valami újat - ergo egyáltalán nem anyanyelvi szinten vagyok.

2009. máj. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni.


Felső fokon LEGALÁBB anyanyelvi szinten? Na nem mondod komolyan, mi van a felett?

2009. máj. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni, de irtó nehéz lesz. A francia élő nyelv és az írott francia között hatalmas különbségek vannak, és a nyelvvizsgán sajnos a nyelvtant kérik leginkább. Két év franciatanulás semmire sem elég, mondom ezt több éves franciatanári gyakorlattal. Két év alatt megtanulod az alapvető igetípusokat, egyes rendhagyó igék ragozását, és néhány általánosan használt igeidőt. Van egy körülbelül kétezer szavas szókincsed: ennek fejlesztésében segíthet a kintlét. Kérdezem azonban, hogy meg tudnál írni egy fogalmazást úgy, hogy benne passé simple-et és subjonctif plus-que-parfait-t használsz? Ugye, hogy nem?

Ami ennél is szomorúbb, hogy kinn sem fogod ezeket megtanulni, hacsak nem olvasol sok-sok szépirodalmat.

Tehát én azért várnék azzal a felsőfokúval, de ahogy érzed...

2009. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.tisztában vagyok vele hogy nem lesz könnyá.Azért reményketem benne mert mint irtam van egy csere diákunk aki 8-hónapja van itt és ikor jött akkor egy szót sem beszélt magyarul most meg felső fokú nyelvvizsgát tett(dán,bár ezt is irtam)és ha jol tudom akkor a magyar az egy nehéz nyelv.Azt hogy 2-éveig tanulom azt csak azért irtam le mert igy nem a 0-ról kezdem majd el.Természetesen azért irtam hogy nyelvet TANULNI megyek mert minden napom arról fog szólni hogy a franciát tanuljam nyelvtanárral és anya nyelvi környezettel.(mindenkit felponotzok mert mindegyik válasz rendben van és köszönöm)
2009. máj. 23. 11:17
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

01:15


A nyelvvizsgát annyit is ér. Csak mondom. :-)

2009. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!