Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha beszélnél lengyelül, akkor...

Ha beszélnél lengyelül, akkor kiköltöznél Lengyelországba, akár tartósan is?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy milyen itthon a helyzetem. Ha nem lenne itt munkám és beszélnék Lengyelül, akkor a lehető leghamarabb kimennék.
2013. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lengyelek is inkább kiköltöznek, mint vissza.

Ha valaki borítékolna mellé egy biztos, jól fizető állást, akkor esetleg. Egyébként inkább nyugat felé indulnék vagy még északabbra.

2013. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pedig én azt hallottam, hogy akik anno kiköltöztek azok most telepednek vissza.
2013. okt. 29. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki nem költöznék, viszont bejárnám az országot.
2013. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
mi a fenéért költözne bárki cseberből vederbe? Hangyányit jobb a gazdasági helyzetük, de kb. hasonló erőfeszítéssel mehetne már akár az ember valóban jövedelmező helyre is.
2013. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig én azt hittem, hogy a lengyelek jól állnak.
2013. okt. 29. 19:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a helyzet tényleg az hogy Lengyelországba akkor éri meg kiköltözni ha valami érdekes és/vagy jól fizető munkát találtál. Ha nulláról startolsz, akkor irány inkább Németország vagy Ausztria.

Ami a visszaköltözőket illeti, tucatnyi lengyelt ismerek akik "kinn ragadtak" Angliában, egyszerűen nem merik otthagyni a lengyel viszonyokhoz képest magas fizetést, pedig minden vágyuk az hogy Lengyelországban élhessenek mert ezt érzik az otthonuknak minden bajával, problémájával együtt. Pont tegnap beszéltek a lengyel rádióban egy előrejelzésről amely szerint a következő néhány évben még mindig jóval többen fognak nyugatra menni dolgozni mint ahányan visszaköltöznek Lengyelbe.

2013. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélek lengyelül és laktam is ott egy darabig (mikor ott tanultam). Nagyon jó kis hely, de az ember sose úgy költözzön ki bárhová is, mert azt hiszi, hogy külföldön kolbászból van a kerítés! Lengyelben pont az a jó, hogy hasonlít Magyarországra. Csodát ne várjon senki.

A lengyelek kedvesek, rendesek, bírnak minket stb.

2013. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 webnyelv ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!