Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ötven éves vagyok, és régen...

Ötven éves vagyok, és régen tanultam valami olyasmit, hogy egy szó ha több szótag van, akkor már külön kell irni. Hány szótag után van ez, ha van egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Három esetén már.
2013. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te most szótagra vagy szóra, esetleg szóösszetételekre gondoltál ? Ezt nem lehet egy-két mondatban leírni. A helyesírási szótárak bevezetőjében jó kis összefoglaló szokott lenni a témáról.

Kezdetként kattints ide:

[link]

2013. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 6 szótagra gondolhatsz.


Tehát pl. a lelkiismeret furdalást külön kell írni, mert lel-ki-is-me-ret-fur-da-lás, tehát 8 szótagból áll.

2013. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A másik fontos azabály meg a kétezer után kötőjelezzük a számok írását.


Tehát kétezer-egyszáz-ötven például.

2013. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi: az egyszázötven egybe.
2013. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
19.18-as kedves válaszoló beletrafáltál. Én is a 6-os-ra gondoltam. Ez volt a kérdés!
2013. nov. 2. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Te szóelemre gondolsz. Ez úgy van, hogy ha van egy szó, amely 3 szóból van összetéve, és 6 szótagnál hosszabb, kötőjellel kell írni.
2013. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a 6:3-as szabály. Legalább 3 tagú összetétel, és 6 szótagos még egybeírandó. Ha hosszabb, akkor már nem.
2013. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!