Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Fiatalos, városi középosztályb...

Fiatalos, városi középosztálybeli amerikai akcentusra tippek?

Figyelt kérdés

Novellát írok angol nyelven, ehhez kéne pár tipp.

Fonetikusan nem írneám ki az akcentust, mert az egy halál, de olyan szavakat keresek amik jellemzőek.



2013. nov. 8. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

I have a feeling that you'll need to look up the definition of the term " accent ". You seem to be confusing it with " slang "

I am sure your novel is progressing very well otherwise :)

2013. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Azt hiszem az USA-ban túl sok városnak van középosztálya, hogy arra egyértelműen legyen egy nyelvezet. Minden tájegységen más a nyelvjárás, mint mindenhol a világon.
2013. nov. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Helyesbítek: minden tájegységen ugyanúgy más, mint ahogy ez a világ más pontjain is így van.
2013. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem szleng-szavakra, hanem akcentusra gondoltam. Az egyedileg hangsúlyozott, artikulált jellegzetességekre.


Ha az egészet fonteikusan kiírom, az valami borzalom lesz olvasva. Ha minden egyedilg mondott szó után zárójelben írom hogy hova teszi a hangsúlyt, az meg vontatott.


Arra gondoltam, hogy csak pár szót emelek ki. Melyikek legyenek azok?

2013. nov. 10. 00:03
 5/7 anonim válasza:
Melyik város akcentusára gondolsz? Mert amíg délen a ringyót biccsnek hívják, addig északon már b(áj)iccs. Ez nagyon változó, válassz egy ismert akcetust (floridai, New Jersey-i, New York-i, californiai, texasi, michigani, stb..) és az alapján csináld, különben követhetetlen lesz sajnos.
2013. nov. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de irodalmilag milyen értéket képvisel az a novella ahol az iro ugy erzi, ereztetnie kell az akcentust? ne rohogtess...sztem ha ilyen kerdest irsz ki, vmi rohelyes ponyvat irhatsz, ott meg kit erdekel :D irj csak bele amit akarsz nem szamit, ugyis hulyeseg lesz. Szohasznalat, szleng az mas teljesen, szerintem arra gondolsz csak azt sem tudod mit akarsz kerdezni.
2013. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
meg kell nézni néhány amerikai filmet és onnan meríthetsz ötletet.
2014. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!