Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul jól tudók segítségét...

Angolul jól tudók segítségét várom. Használhatom "büntetlenül" azt hogy 'Roger! '? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tetszik ez a szó gyakran használom OK helyett, de most láttam hogy azt is jelenti, szexelni, megdugni. Mennyire értik ezt félre kint angol nyelvterületen? Használhatom, vagy kezdjek el átszokni az OK-ra?

2013. nov. 15. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasznald nyugodtan. Roger roger, vagy Roger that!, ahogy jol esik. En Londonban jartam egyetemre es soha nem talalkoztam a masik jelentesevel, amit Te irtal.
2013. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elozo vagyok, azt nem irtam hogy termeszetesen egy allasinterjun vagy hivatalos stilusban NE hasznald. Kotetlen beszelgetesekben viszont nyugodtan.
2013. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
100%

Csak annyit jelent, mintha azt mondanád magyarul hogy "Vettem!"


(Szó szerint: a "Vettem, vétel" helyett "Roger"-t mondanak a pilóták, ha nyugtáznak egy parancsot, és ugyanúgy innen vette át a köznyelv, mint a magyarban.)


Hogy a szexre használnák ezt még életemben nem hallottam, szerintem felesleges aggódnod miatta. (Meg egyébként is: a szexet BÁRMELYIK szóval ki lehet fejezni, ha megfelelő a szleng.)

2013. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, örülök hogy használhatom nagyon hozzám nőtt ez a kifejezés. Igen, tudom hogy pilóták meg katonák használják. ;) A rohamdroidok is ezt mondják a star wars ban. :DvEgyébként beírtam csak hogy olvassak valamit hogy roger meaning. És akkor adta ki azt hogy 'having sex'. Nagyon elcsodálkoztam...
2013. nov. 15. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Az online Oxford Advanced Learners' Dictionary szerint nem jelent szexet.

[link]


Viszont nekem fel is van telepítve ez programként, és ott azt írja, hogy


roger sb- to have sex with sb


A lényeg: ezek szerint pl. oylat ne mondj, hogy I would roger you. :D


Egyébként ez elég idiótán hangzik.


A Roger! önmagában nem jelent ilyesmit.

2013. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*oylat= olyat
2013. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hálás vagyok Mindenkinek.
2013. nov. 17. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!