Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Luxemburgban inkább németül...

Luxemburgban inkább németül vagy franciául beszélnek?

Figyelt kérdés
Elvileg mindkettő hivatalos nyelv, meg ugye luxemburgiul is beszélnek, de melyik nyelven beszélnek többen? Mert pár hét múlva költözünk Luxembourgba szüleimmel, de franciául jól beszélek, ha németül hozzám szólnak, akkor meg kb. annyit tudok mondani "őőő sájsze".

2013. nov. 26. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lakosság 77%-ának a luxemburgi nyelv az anyanyelve, 6%-ának a francia, 4%-ának a német és 1%-ának az angol


A lakosság 90%-a beszéli a franciát mint második nyelvet, 88%-a a németet, 60%-a az angolt, 13%-a pedig a luxemburgit.


ÖSSZESÍTVE:

Lakosság 96%-a beszél franciául

Lakosság 92%-a beszél németül

Lakosság 90%-a beszél luxemburgiul

és 61%-a angolul


Ami azt illeti, picikét többen, de majdnem ugyanannyian beszélnek franciául mint németül, emellett az ország kb. fele beszél 4 nyelven, 80-90%-a pedig mindhárom hivatalos nyelvet beszéli

2013. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

forrás:

[link]

2013. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Egy jó tanács: ha lehet, ne beszélj franciául, mert zsigerből utálják őket. Én képeslapot próbáltam vásárolni, láttam, hogy angolul nem nagyon tud a néni, ezért franciára váltottam. Úgy felment a cukra, hogy lelökött a trafik lépcsőjéről.
2013. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as: és ezt persze el is hisszük:D
2014. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Franciául, hollandul és németül láttam feliratokat...
2016. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Pedig igaza van a hármasnak, gyűlölik a franciákat, és soha semmi körülmények között nem szabad Luxemburgban franciául megszólalni. Én is franciául köszöntem a boltban, erre fejbelőttek egy shotgunnal.
2016. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Casanova, valószínűleg luxemburgi feliratot láttál, nem hollandot.:)


Sün...örömmel látom, hogy azóta gyógyulsz :))

2016. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!