Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Perfekt angolul?

Perfekt angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

18/F vagyok. 5 éve tanulok angolt. Már elég jól megy. De perfekt angolul szeretnék beszélni mert Amerikába szeretnék élni / dolgozni színészként bármilyen kis filmben vagy nagyban. A kérdés, hogy ha naponta sok angol szöveggel vagy zenével / filmmel találkozok ( napi 50-60% ) akkor belém ivódik a kiejtés , a szavaknak utána járok és így közelebb érek a perfekt angolul? Mellé persze érettségi után járnék tovább nyelv iskolába , de már sok mindent (film , zene ) összerakok hogy mit jelent persze nem tökéletesen. Hogyan érhetem el a közel tökéletes (70-80%) Amerikai angolt ?



2013. dec. 6. 01:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

There is no way on earth.

It is as simple as that.

By the age of 18 you have your accent fully developed, and the Hungarian accent is one of the most brutal, cruel ones out there.

Sorry :)

2013. dec. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kisegyerekként mentél volna ki, akkor lenne esélyed úgy beszélni, mint ők. Így legfeljebb, csak nagyon jól.
2013. dec. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

A kint élő magyarok sem perfektek.

Igaz attól függ mit értesz perfekten.


Vannak olyanok köztük akiknek nagyon jó tudásuk van, de vannak olyanok is akik 20 éve élnek ott és jobb középiskolás megalázná őket. (ezek főleg az 56osok)


De ha anyanyelvi szinten akarsz tudni ahhoz ott kell felnőni.

2013. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3


jav. természetesen 20 éve vagy annál hosszabb ideje.. :DDD

2013. dec. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként rengeteget kell filmeket nézni, Audiobookot hallgatni és eljárni egy anyanyelvűvel beszélgetni. De de nagyon sokat!
2013. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vree ***** válasza:

Ezt a "kifejlődött akcentus" mítoszt bárcsak ne reklámoznák olyanok, akik azt se tudják, hogy logopédust/beszédtanárt eszik-e vagy isszák. van a világon. :/ A legtökéletesebb MARHASÁG.


Az akcentus akkor korrigálódik ha 1. egyáltalán figyelmet fordítasz a kiejtésbeli különbségekre, és megtanulod őket (mert az egy dolog, hogy Józsika azt hiszi hogy a H az minden nyelvben H, mit kell azt tanulni - de te magad tükör előtt is próbálgathatsz/taníthatod magad (neten is vannak források) és igenis pláne ha színész leszel, akkor beszédtanárhoz KELL majd járnod mindenképpen); 2. ha idegen nyelvi környezetben mozogsz. A másodikat nyilván nehezebb megoldani, amíg itt élsz, de ez a "csecsemő koron túl már nem lehet megtanulni" kapitális hülyeség, olyanoktól akiknek az egyetlen hibája hogy b*sztak korrigálni a saját akcentusukat.

2013. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel a nyelv és foglalkozol vele, szerintem lehetséges (nyilván nyelvérzék is kell hozzá). Alapból az amerikai angolt egy magyarnak sokkal egyszerűbb megszokni és megtanulni mint a britet. A magyarok akcentusa (többek véleményével ellentétben) nagyon is jól formálható.


Én összesen négy dolgot tudnék javasolni:

- tanuld az itthon tanított (és néha túlmagyarázott) angol nyelvtant, szavakat stb.

- szerezz egy anyanyelvű ismerőst kintről akivel chatelhetsz, skypeolhatsz, hogy meglásd hogyan néz ki gyakorlatban a dolog.

- Nézz sok sorozatot, hogy megszokd és megértsd a beszédet (főleg amerikait és csak kevés britet, hogy ne zavarodj bele a brit kiejtésbe de azért ismerd fel ha találkozol vele)

- végül menj ki, dobd be magad a mélyvízbe, hogy minden összeálljon.


Amcsi sorozatokból nyilván ismersz ezret, válaszd ami szimpi, britből ajánlani tudom a következőket:

- the inbetweeners

- two pints of lager and a packet of crisps

- skins esetleg


Sok sikert hozzá

2013. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Vree:


I bet five bucks that you and your speech pathologist both have a typical, painful " hávárjú dúing" type accent, assimind that you even speak the language :)

2013. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
assumind=assuming
2013. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En kimentem Londonba au-pair-kedni es mellette suliba jartam. Elvegeztem a CPE-t eleg jo eredmenyekkel, de persze a kiejtesem meg mindig messzirol arulkodo. 10 eve angol nyelvteruleten elek de a masodik mondat utan mindenki megkerdezi, hogy honnan van az akcentusom. Nem zavar, mert nem akarok szinesz lenni, de ha idot es penzt fektetnek ra elmehetnek tanarhoz, aki a "tajszolast" finomitja :)


Ez nem olyan nagy ugy. Szinte az osszes szinesz megtanulja. Nezd meg pl. a Russell Crowe filmjeit. Nem hallod az akcentjet, de ha megnezed a "behind the scene" reszeket, vagy barmilyen jutub interjut vele, meghallod milyen eros ausztral akcentusa van. De ugyanigy van pl. eros ir akcentusa a Bono-nak, de a U2-t hallgatva ezt nem hallod. Vagy pl. a Rene Zellweger egy texasi szineszno, eros deli akcentussal, de a Bridget Jones filmben olyan jo brit akcentet produkalt, hogy en nem is tudtam hogy o amerikai amig nem olvastam rola.


Szoval nyugi, siman meg lehet nagyon jol tanulni angolul es ha oda kerulsz, hogy film, akkor veszel par orat egy nyelvtanartol es menni fog a dolog! :)

2013. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!