Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olasz! Hogyan használjam a...

Olasz! Hogyan használjam a Trapassato prossimot ( folyamatos régmúlt) a többi igeidővel?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a trapassato prossimo a múltban korábban történt cselekvés kifejezésére állhat. A múltban később történt cselekvést állhat: Passato remotoban, Imperfettoban, és Passato prossimóban.


Honnan tudjam, hogy mikor melyiket használjam mellette?


Például:


Incontrai il giovanotto che avevo conosciuto a Firenze,


A mezzogiorno avevo fame perche non avevo fatto colazione,


Hai mangiato il pranzo che ti avevo preparato?



Lenne szíves elmagyarázná ezt nekem valaki jó Olaszos? Köszönöm előre is!


Ja és még azt sem értem, hogy valahol trapassato prossimonak , valahol trapassato imperfettonak nevezik folyamatos régmúltat.


2014. jan. 6. 21:25
 1/1 webnyelv ***** válasza:

Nevezik trapassato prossimónak és trapassato imperfettónak is.


A mondatban a másik igeidőt úgy kell használni, mintha nem is lenne ott a trapassato mellette. Tehát ha régen történt már valami, akkor passato remoto, ha hosszabb folyamat/állapot, akkor imperfetto, ha pedig pillanatnyi cselekvés, akkor passato prossimo. Mindegy, hogy melyikhez képest történt valami előbb, ami trapassatoban van.

2014. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!