Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az otoke szó? Hogy...

Mit jelent az otoke szó? Hogy mondják japánul szeretlek?

Figyelt kérdés
Az animékben [szkitesz]-t(?) mondanak. Helyes? vagy igy van?
2014. jan. 16. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz az a "suki desu" (好きです), amit nagyjából "szki desz"-nek ejtenek ki. (Vannak, akik egy rövid vagy elnyelt ü-t ejtenek sz után).


Otoke-ről még nem hallottam. O toke ni naru és o toke suru lehetne, deeeee nagyon extrém helyzetben tudnám ezeket értelmesnek elképzelni...


Esetleg otoko-ra gondoltál (男): ami fiú nemet jelenti (férfi, fiú is bár ha csak magában áll, akkor inkább férfira fordítanám).

2014. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az otoke szó koreai, de nem tudom mit jelent.
2014. jan. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Oto ke, mint " 落とけ " azt jelenti figyelmen kívül, több jelentést nem ismerek.

A "skidesz" (suki desu- 好きです) kifejezést személyekre nem használják. Kutyát, szexet, sushit szerethetsz így, vagy esetleg a "konomu" (好む) ige segítségével... A barátod/barátnőd általi érzelmeket az "ai shiteru" (az ai shite iru megrövidült változata) 愛してる szóval fejezheted ki!

Utolsónak: az odoge "오도게" koreaiul azt jelenti: félrevezetni, becsapni!

2014. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Használják emberre is a suki-t csak gyengébb a jelentése.
2014. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az otokét nem akkor szoktad hallani, amikor valaki tépelődik valamin? Mert az tényleg koreaiul van, és nagyjából azt jelenti, hogy "mit csináljak?" vagy "mit tegyünk?" ilyesmi.
2014. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az otoke szót egy dalszövegben halottam (kóreai) ebben a formában: Na otoke
2014. jan. 19. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!