Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Horina név mit jelent? (Szlovák)

Horina név mit jelent? (Szlovák)

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm vezetékneve "Horina" Szlovák, kérdeztem tőle hogy mit jelent, de ő sem tudja... lehet hogy tényleg nincs semmi jelentése?
2014. febr. 18. 22:53
 1/2 mustafa33 ***** válasza:

Csehországban 35 Horina (férfi) és 36 Horinová (nő) él, főleg délmorvaországban. A morva dialektusban a "horina" a bányából kikerülő sit, a meddő . Tulajdonképen az ami a hegyet alkotja. (nem tévsztendő össze a "hornina" szóval ami kőzettet jelent)

A Hora = hegy, erdő jelentésel kapcsolnám össze.

Szlovákiában is előfordul és az olyan nevek mintájára is alakulhatott mint a szlovákiában szintén előforduló Jarina, Šurina, de ezek ruszin nevek és női keresztnevekből (Jarka, Šura), valójában női becenevekből alakult családnevek.

Viszont románban is létező szó és név, ha jól tudom ott keresztnév, de ebben nem vagyok biztos.

2014. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :)
2014. febr. 26. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!