Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Horvátosok! Judita Škrapić...

Horvátosok! Judita Škrapić Garger Horvát nyelv középfokon I. című könyve milyen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen a felépítése, van-e ehhez is munkafüzet, min Janja Živković-Mandić Horvát nyelv akapfokon című könyvéhez? Hol beszerezhető? mire utal a cím végén álló "I."? Van több kiadása is? Előre is köszi.

2014. márc. 12. 16:17
 1/3 Tibi1993 válasza:
Ez engem is érdekelne, sikerült megtudnod valamit azóta?
2017. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A könyv felépítése: 10 leckéből áll, és minden lecke egy adott témakört dolgoz fel pl. család, iskola, utazás, lakhely stb. A leckék végén van horvát-magyar szószedet, minden leckében van nyelvtani rész gyakorlófeladatokkal, olvasásos feladatok kérdésekkel, valamint az adott lecke témájához kapcsolódó gyakori kérdések a lehetséges válaszokkal.

Nincs hozzá munkafüzet, de tulajdonképpen, ami a horvát nyelv alapfokon munkafüzetben van az a nyelvtan és a gyakorlófeladatok, az itt a tankönyvben van.

A cím végén álló "I" arra utal, hogy van folytatása, ami a Horvát nyelv középfokon II című könyv, amely 5 fejezetből áll, és a felépítése ugyanaz mint az elsőé, csak 5 másik téma, és így a két könyv együtt lefedi a középfokú nyelvvizsgán előforduló 15 témakört.

Én úgy tudom csak interneten keresztül szerezhető be vagy könyvtárban.

2020. márc. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sbs68 válasza:

Eredetileg készült (volna) egy kétkötetes könyv, aminek az II. kötete nem található meg sehol. Ez a "kék" színű Horvát nyelv középfokon I. Judita Skrapic Garger-től. A megjelent I. kötet 10 leckét tartalmaz (a 20-ból) és egyben van a gyakorlófüzettel, szemben az alapfoktól (zöld színű) ami így sokkal használhatóbb volt. A 2. kiadást a Nemzeti Tankönyvkiadó adta ki 2001-ben


A következő verzió a 2012-ben, a Croatica kiadó gondozásában megjelent valóban két kötetes középfokú tankönyv (a szerző ugyanaz) a boritóján a könyvek mellett hasaló diák látható. Az első kötetben 10, a második kötetben 5 témakört dolgoz fel. A kiadón keresztül elérhető.


A jelenlegi változat a szintén Gargerné Skrapit Judit által készített egy kötetes Horvát Középfokú Nyelvkönyv, amely az Oktatási Hivatal gondozásában jelent meg 2014-ben és az OH oldaláról le is tölthető tankönyv. Szerkezetében ugyanaz mint a Croatica könyve, csak egy kötetben van a 15 lecke a gyakorlófeladatokkal együtt.


Remélem tudtam segíteni mindenkinek.

2022. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!