Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven tanuljak?...

Milyen nyelven tanuljak? (többi lent! )

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok, németül és angolul jól tudok már, szeretnék még egy nyelvet tanulni. Pár hónapja nekikezdtem a norvégnak, hisz' mindig is vonzottak a Skandináv országok. Japánul és tanulgatok, pár jelet tudok, de csupán csak megismerkednék ezzel, nem jön képbe. Megtetszett a holland nyelv is, és ez még könnyű is lenne az angol-német tudásommal (ahogy a norvég is). Melyiket tanulnátok a helyemben?

2014. márc. 22. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Japánul elég kevesen tudnak, későbbikben hasznos lehet. De ha érdekel az orvostudomány, akkor esetleg kimehetnél Norvégiába, elég jól meg lehet ott élni orvosként.
2014. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én és a szüleim a közgazdasági pályát képzeltük el, engem is ez "érdekel", máshoz úgyse lenne eszem :/ szóval, én valamilyen Skandináv, Nyugat-Európai ország érdekel, kedvencem Norvégia és Hollandia :) na, meg Japán, de a japán nyelv nem piskóta... Mit tegyek? :S
2014. márc. 22. 18:58
 3/4 anonim válasza:
100%
Én a norvégot választanám a helyedben ha igazán érdekel téged. Én is most kezdtem el tanulni. Azért "jó" ez a nyelv, mert ha megtanulod, akkor már csak egy kicsit kell hozzá tanulni és menni fog a svéd meg a dán nyelv is. Arról nem is beszélve, hogy elég kódolt nyelv, kevesen beszélik, mert nem is annyira könnyű elsajátítani magas szinten. Nekem a barátom 4 hónap alatt tanult meg társalgási szinten hollandul(bár kint élt Hollandiában), szóval ha tudsz angolul,ill. németül akkor azt hamar meg tudod tanulni. :) Én mindenesetre a norvégot választanám, mert nagyobb területet fedsz le vele, és utána a holland már nem lesz kihívás. :)
2014. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom! :) talan maradok a norvegnal, hiszen ehhez mar van anyagom, es mar jol belekezdtem es szimpatikus is :)
2014. márc. 23. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!