Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek könnyű megtanulni...

Szerintetek könnyű megtanulni az olasz nyelvet? És érdemes is? Vagy inkább oroszul tanuljak meg?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Kettő közül az orsosszal mindenképp többre mész, olasz azért annyira nem oylan nagyon elterjedt nyelv, ellenben az orosz ott van a német és az angol mellett ha a kinai nyelveket nem számoljuk.
2014. márc. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy egy nyelvet nem érdemes megtanulni. Ha neked tetszik az olasz nyelv, akkor mindenképpen érdemes!

Egyébként pedig ami mellette szól: ugyan csak Olaszországban beszélik, de egy 60 milliós, hazánkhoz közel fekvő országról van szó, ami magasan fejlett, iparosodott, s kulturálisan sokszínű (ez a szó nem is fejezi ki teljesen azt, hogy Olaszország mennyire színes és változatos). Ezen kívül az európai kontinens negyedik legnagyobb gazdasága (Németország, Franciaország és az Egyesült Királyság után), viszonylag sok olasz cég működik itthon is.


Nem tudom, hogy eddig milyen idegennyelvvel volt dolgod, gyanítom, hogy angolt vagy németet tanultál.

Az angolnál picivel komplexebb és talán nehezebb a nyelvtana, ellenben a kiejtés végtelenül logikus és egyszerű.

A német nyelvtanánál sokkal átláthatóbb, egyszerűbb, bár némely tekintetben vannak hasonlóságok (pl. német Perfekt és olasz passato prossimo képzése).


Olasz vagy orosz? Szerintem mindenképpen aszerint dönts, hogy melyiket tanulnád szívesebben. Hallgass a szívedre, egyik nyelvvel sem jársz rosszul! :)

2014. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat. ment a zöld pacsi :))

sokat segítettetek :)

2014. ápr. 18. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!