Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van ez a Goethe vers...

Hogy van ez a Goethe vers németül?

Figyelt kérdés
Az ember egy napon rádöbben arra, hogy az életben igazán semmi sem fontos. Sem pénz, sem hatalom, sem előrejutás, csak az, hogy valaki szeresse őt igazán.
2014. ápr. 7. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Honnan szeded, hogy ez Goethe?
2014. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit írtál, az nem vers, és nem Goethe.
2014. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Man (der Mensch) erkennt eines Tages, dass nichts im Leben wirklich wichtig ist. Weder Geld noch Macht und Karriere, es zählt nur eins, dass man wahrhaft geliebt wird.


Valoszinüleg nem teljesen hibàtlan helyesiràsi (és müforditàsi) szempontbol.

2014. ápr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 08:05-es: ez egy nem túl jó fordítás, de nagyjából elmegy.

Viszont ilyen verset Goethe nem írt, nem tudom, a kérdezö honnan szedte, hogy töle lenne az idézet.

2014. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha beírod ezt az idézetet a neten, azt adja ki, hogy Goethetől van.


[link]


Azt hittem ez eléggé megbízható oldal.

2014. ápr. 8. 10:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos már több oöyan idézetet találtam, ahol (többek közt) Goethe volt szerzönek megadva, és mégsem volt igaz.

Szerintem sok esetben egy jól hangzó nevet odabiggyesztenek utána, mert úgy többnek fog tetszeni.

2014. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!