Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Otthon hogyan tanuljak meg...

Otthon hogyan tanuljak meg oroszul?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és nagyon meg szeretnék tanulni oroszul. De egyszerűen nincs tanár. 2 évet vártam, és most elkezdenék itthon.


De fogalmam sincs, hogy hogyan.


Valaki segítene?



2014. ápr. 28. 18:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
60%

Az orosz nehéz nyelv, szorgalmasnak kell lenned, ha egyedül akarod...pl vedd meg pl Sag sa sagom 2 kötetes könyvet és csináld végig a gyakorlatait.

Itt lehet gyakorolni a 2. kötet szavait: [link]

Itt vannak tanácsok arról hogyan lehet eljutni 3 hónap alatt egy használható szintre:

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Ígérd meg hogy tudsz angolul:

[link]

2014. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Angol alsó tagozat: 5-4

Angol felsőtagozat: 2


Nem, nem tudok angolul :/

2014. ápr. 29. 20:37
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is, tudni kéne, hogy van-e, és ha igen, mekkora a nyelvtanulási rutinod és a nyelvérzéked. Milyen idegen nyelveket tanultál eddig és hogy mennek?



Azért kérdezem, mert, bár kellő szorgalommal és kitartással minden nyelvet meg lehet tanulni autodidakta módon is, mégis ehhez az kell, hogy az emberben kialakuljon egy "rálátás" a nyelvekre. Ez alatt azt értem, hogy érteni kell a nyelvtant, tudnod kell, hogy milyen, amikor egy idegen nyelv máshogy működik, és ez az, amihez kell a rutin és a más idegen nyelvekkel való tapasztalat. Namármost, 12 évesen általában az embernek nincs még olyan nyelvi rutinja, nyelvtani ismeretei, rendszerszemlélete, hogy magától tudja, hogy milyen lépésekben célszerű tanulni a nyelvet és hogyan kell használni a nyelvtani szerkezeteket.


Ezzel nem megsérteni akarlak, félre ne érts! Csak úgy gondolom, hogy a leghasznosabb számodra az, hogyha gyakorlati, életszerű tanácsot kapsz ezen az oldalon, mert a 12 évesen ilyen téren még valószínűleg nem lehet elég tapasztalatod és lehet, hogy kudarc érne. Viszont van egy jó hírem is: a te korodban sokkal gyorsabban tanul az ember, mint fiatal felnőttként, vagy akár késő kamaszkorban. Ezért azt javaslom, hogyha komoly a szándékod, mindenképpen keress egy magántanárt, mert ebben a korban így tudsz a leghatékonyabban tanulni. Zárójelben jegyzem meg: az orosz egyébként sem az a nyelv, amit könnyű egyedül tanulni. Sok buktató van benne, amiket meg kell ismerni és el kell, hogy magyarázzák. Még felnőttként se könnyű feladat.

2014. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Találtunk magántanárt, vagy 4-et de egyikse vállalta el -.-

Az angol meg ratyi.. Ezt a rutinságot meg nem nagyon értem, de haj jól gondolom akkor: akkor soha nem tanulna senki nyelvet mert nincs rutinja. Ha megtanulom az oroszt, akkor lesz egy kisebb rutinom. De amíg csak egyhelyben toporgok nem.

2014. ápr. 29. 21:00
 6/39 anonim ***** válasza:

Sajna én sem tudok segíteni, mert nem ismerem az orosz nyelvet.

Írod 12 éves vagy, azon gondolkodtam, vajon a szüleid hány évesek, a nagyszüleid, az idősebb rokonság?

Csak azért kérdezem mert akik 78-ban születtek azoknak még kötelező volt az orosz, ha jól emlékszem 6.v. 7 általánosban lehetett más nyelvet választani. Mifelénk angolt.v. olaszt. 78-ban születettek most 34.v. 35 évesek.

Ha keveset is de ez a korosztály tanulta az oroszt, az idősebbek azok meg pláné, hiszen kötelező volt.

Persze ez nem azt jelenti, hogy *Jól megtanulták*

Érdeklődjél a rokonságnál, hátha tudnak segíteni neked.

Én a 19-ig való számolást tudom, de írni nem tudom ciril betűkkel, csak ahogyan mondani kell.

1. ágyin

2. dvá

3. tri

4.csetür

5. piáty

6.se

7.szem

8.vószem

9.gyévid

10. gyészid.


11. ágyin nádszát.

12.dve/á/ nádszát.

egészen 19-ig. az egyes számok+ nádszát.

Ez akkor jutott az eszembe amikor a Olimpia megnyitója volt, és az oroszok visszafelé számoltak 10-től 1-ig, akkor gyújtották meg a petárdákat. Élvezet volt hallgatni.

Arra gondoltam, hogy itt a GYK. kérjél segítséget az oroszul tanulóktól. Biztosan lesz jelentkező, akár priviben is.

Hátha teljesül a vágyad.

Sok sikert,nagyon drukkolok neked !

2014. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Írd ki a kérésbe.

SOS Orosz nyelvet tanulók segítenétek?

Biztosan lesz jelentkező.

2014. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Párdon, már nagyon fáradt vagyok ezért számolni sem tudok*


78-ban születettek most 36 évesek múltak, vagy lesznek.

2014. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

da,nyet,dasvidanya, Kák tyibjáh zevút!


Ezeket tudom kiejteni vizsont leírni nem. A jelentésüket is tudom.


Az "Sos"-t pedig nem fogom a kérdéseben alkalmazni, mivel eléggé gáz.

2014. ápr. 30. 13:58
 10/39 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a Google fordító is jó a kezdéshez.

Írja a ciril betűket, és ha a mikrofonra kattintasz megtudod hallgatni, plusz lent írja a nem ciril betűket is.

Próbáld ki, hátha hasznát tudod venni.


[link]

2014. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!