Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Otthon hogyan tanuljak meg...

Otthon hogyan tanuljak meg oroszul?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és nagyon meg szeretnék tanulni oroszul. De egyszerűen nincs tanár. 2 évet vártam, és most elkezdenék itthon.


De fogalmam sincs, hogy hogyan.


Valaki segítene?



2014. ápr. 28. 18:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"Találtunk magántanárt, vagy 4-et de egyikse vállalta el -.- "



Ezt nem értem. Mi az, hogy nem vállalták el? Miért?



"Az angol meg ratyi.."


Már megbocsáss, de nincs olyan, hogy "ratyi" nyelv.



Egyébként szép dolog, hogy érdeklődsz az orosz iránt, de az angollal jobb lesz, ha megbarátkozol, ugyanis olyan nagyságrendekkel nagyobb a jelentősége, hogy a többi nyelv tanulása ahhoz képest szórakoztató hobbinak tűnik. Az angol nyelvnél nincs hasznosabb jelenleg és megkerülhetetlen.



"Ezt a rutinságot meg nem nagyon értem, de haj jól gondolom akkor: akkor soha nem tanulna senki nyelvet mert nincs rutinja."



Nem. Túlegyszerűsíted, amit írtam. Én azt írtam, hogy ahhoz, hogy elkezdj egy nyelvet ÖNÁLLÓAN tanulni, ahhoz bizony kell a rutin, mert 1. amíg nem tanulod meg más nyelven keresztül a nyelvtani fogalmakat, addig nem fogod érteni őket, és csak nézel, ha olyannal találkozol, hogy "az ige birtokos esetet vonz" vagy "régmúlt igeidő", 2. nyelvtanulási rutin nélkül nem lesz meg az a módszertanod, ami segítségével hatékonyan tudnál nyelvet tanulni. Pl. kezdő nyelvtanulók hibája, hogy mindig szó szerint akarnak fordítani, és azt hiszik, hogy egy-egy szó pontosan megfeleltethető egy másik nyelv szavának. Vagy ilyen pl. az is, ha a szavakat önmagukban, izoláltan tanulja az ember, nem pedig példamondatokba beágyazva, vagy mondjuk megtanul egy szót, pl. egy igét, és azt hiszi, hogy azzal már "tudja", de nem gyakorolja a ragozását, vagy nem tudatosítja magában, hogy milyen más alakokban állhat, ezért passzív lesz a nyelvtudása és a gyakorlatban nem tudja gördülékenyen használni.



Ezek azok a dolgok, amiken egy magántanár vagy az iskola átlendíthet. Aztán, ha már van megfelelő gyakorlatod magában a nyelvtanulásban, akkor foglalkozhatsz egyedül is a nyelvekkel. De addig sztem nem érdemes. Egyébként azt is érdemes figyelembe venni, hogy minden megtanult nyelv után könnyebb lesz a következő. Az oroszt ilyen szempontból pl. kezdésnek nem ajánlanám.



"Ha megtanulom az oroszt, akkor lesz egy kisebb rutinom. De amíg csak egyhelyben toporgok nem."



Persze, csak itt a kérdés a megtanulás mikéntje. Hozzákezdhetsz persze, de mondom, az oroszt autodidakta módon tanulni még rutinosabb nyelvtanulóknak is kihívás.

2014. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

A magántanárok nem vállalták, mert egyedül voltam. EZt mondták 3-an, a negyedik elvállalta és azt mondta majd suliban megkeres. Még mindig várom, hívtuk is többször, akkor se jön.


Az angol meg azért ratyi, mert ratyi a tanár. Vagyis a nyelvvel lehet nem lenne bajom, de amit ő csinál -_-

2014. máj. 1. 09:37
 23/39 anonim ***** válasza:

"A magántanárok nem vállalták, mert egyedül voltam."



Persze, hogy egyedül vagy, hát pont ezért akarsz MAGÁNtanárhoz menni. Hülyék ezek? vagy akkor miért hívják magukat magántanárnak, ha magánban nem hajlandóak tanítani?



"Az angol meg azért ratyi, mert ratyi a tanár. Vagyis a nyelvvel lehet nem lenne bajom, de amit ő csinál -_-"



Hát akkor keress jobb tanárt.

2014. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
De ez sulis tanár, nem lehet leváltani.
2014. máj. 1. 15:56
 25/39 anonim ***** válasza:
Kedves levélíró, attól tartok, téged valami más okból nem szívesen vállal egy magántanár. A tanulás alapfeltétele az elfogadás és együttműködés. A válaszaid alapján bár nagy benned az érdeklődés, de kötekedő természeted ezt elnyomja. Szüleid támogatnák tanulási szándékodat?
2014. máj. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy anyagi okokból. Pl ezer forintot tudnának rászánni egy órára, a tanárnak meg úgy éri meg, ha két tanítvány jön kétezerért.
2014. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

A lakhelyem nem szívesen adom ki egy anonim oldalon, ha ez a gond.


A szüleim támogatnák, pénzzel se lenne gond.

2014. máj. 2. 09:42
 28/39 anonim ***** válasza:

*A szüleim támogatnák, pénzzel se lenne gond.*

Kedves kérdező, amíg ezt nem írtad, addig egyet értettem veled.

Mert én is idegen nyelvet akarok tanulni, de a magántanár aki házhoz jönne sok pénzt, magas óradíjat kér azt én nem tudom fedezni. Csoportos magántanító, ő, valóban csak akkor tud indítani képzést ha legalább 3 tanítványa van, a költségei fedezésére/bérleti díj és egyéb, plusz az ő haszna/ de ezen nyelv/francia/ érdeklődése is csekély egy két fő, ezért nem vállal magánoktatást.

Vissza térve a te problémádra, ha a szüleid állják a tanár által kért összeget akkor mi a probléma???

Maximum 4000Ft/óra/ itt Pesten, ha lakásra megy a tanár/

Csoportos tanítás ha lenne legalább 3 fő akkor 2500FT/óra/

A nyári szünetben 1500Ft/óra/ lenne, ha lenne legalább 3 emberke aki tanulni szeretné a fent írt nyelvet./ Gondolom azért kevesebb mert nyáron nincs fűtés, és áramfogyasztás, természetes fény van estig/

2014. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Angolul tudó tanár az van bőven, van kínálat és kereslet is, elfogadható áron és mennek lakásra is főleg nyáron/ egy főiskolás,v, egyetemista ők már jól beszélik a nyelvet, és nem sok pénz kérnek.Mivel az angol tanárod raty* érdemes lenne felzárkózni nyáron, hogy ne vesszen kárba az angol tudásod/még ha esetleg oly kevés is, még mindig több mint a semmi/
2014. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Figyúzz! Fontos lenne tudni hogy pesti vagy -e, nem nem valahol a messze vidéken élsz?

Ha Pesten v, a közli tájegységben élsz nem biztos, de lehet hogy tudok neked ajánlani orosz tanárnő aki vörös diplomás. Oroszországban szerezte meg a diplomáját, és per pillanat angol tanárnő egy középiskolában itt Pesten.

Ha érdekel akkor írjál, és én telefonálni fogok az illetőnek, van-e ideje érdekli-e ez magántanítás. OK?

2014. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!