Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megmagyarázná valaki, mit...

Megmagyarázná valaki, mit jelent az hogy "Objektiv okokból nem válaszoltam a leveledre"?

Figyelt kérdés
Lány irta a következőket a fiúnak, mivel nem válaszolt sok ideig a leveleire.

2014. máj. 21. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Rajta kívül álló okokból.
2014. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben: a tőle független okok miatt...
2014. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Elméletileg azt amit az első írt, de gyakorlatig ez terelés, mert nem valószínű, hogy a lány az intenzív osztályon feküdt és azért nem válaszolt. Szokásos kamuzás.
2014. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt hogy az illető valószínüleg nem tudta mivel megindokolni a dolgot, s talán direktbe hazudni sem akart nagyot, ezért inkább egy ilyen viszonylag jól hangzó, áltyalános ostobaságot talált ki, bízva abban, hogy nem fogod ezt a dolgot -s a válaszát- a továbbiakban boncolgatni és firtatni, hiszen talán majd csak nem akarsz olyan látszatot kelteni maygadról hogy -egyébként bár jogosan, de- nem értenéd a választ, amit kaptál.
2014. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Objektív okokból (tudniillik nem ismerem sem a hölgyet, sem az előzményeket) nem tudom megmondani, mire gondolt a lány, amikor ezt írta. Lehet, hogy terelt, lehet, hogy oka volt. Nem tudom. Csak azt, hogy én azonnal válaszolnék - egy kérdéssel. Mik voltak az objektív okaid?
2014. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:

Mondjuk szerintem ez helytelen használata a kifejezésnek.

"Szubjektív okokból", igen, ez értelmes: azt jelenti, hogy az én személyes nézőpontomból (elismerve, hogy lehettet szempontok, amiket én nem ismertem) valami helyesnek tűnt. Ezt jelenti a szubjektív.


De az objektív nem azt jelenti, hogy valakin kívül álló, tőle független dolgok. Hanem azt jelenti, hogy valakinek a személyes érzékelésétől, előítéleteitől független, pártatlan, kívülállóként értékelt.


Mindenesetre valószínűleg a "rajta kívül álló"-t akarja mondani a csaj, csak nem jut eszébe a helyes szó. Azaz hogy ő akart volna írni, de bizonyos elkerülhetetlen az ő akaratától független akadályok meggátolták ebben.

2014. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi.
2014. máj. 22. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!