Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelenteknek az alábbi...

Mit jelenteknek az alábbi magyar szavak? Objektív Szubjektív, Hiúság, Szeszélyes, Kvalifikált, Szomatizálás, Makacs, Kenetteljes, Konok, Suvasztás

Figyelt kérdés

Ha valaki tudja legyen szíves 1-1 mondatban jellemezni .


Szenzitív, annyit tudok róla, hogy érzékeny fogékony, de mi iránt ?


(Objektíven nem a fényképező részét értettem )


2010. jan. 1. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

objektív : elfogulatlan, pártatlan

szubjektív: az egyén érzésvilágából kiinduló, elfogult

szeszélyes: lelkileg változékony, kiszámíthatatlan

kvalifikált: képzett,képesített,minősített

szomatizál: testre vonatkoztat

2010. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat !


Az objektív és a szubjektív, szó jelentését továbbra sem értem, illetve az objektív idealizmust sem, látom az előbb említett 2-t a Bakos Ferenc szótárból nézted, ahol már én is, de nem értettem meg.

Ha tudsz légyszíves mondj 1-1 példát az objektív- szubjektívre.

2010. jan. 1. 19:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Az objektív és a szubjektív idealizmus közötti különbségre nem fogsz rájönni a két szó eredeti jelentése alapján, mivel ezek filozófia szakszavak. Ehhez valami jó filozófia lexikon kellene neked.
2010. jan. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem fogok rájönni, de remélem ide talál valaki aki tudja és elmagyarázza.
2010. jan. 1. 19:35
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Te inkább bizol ebben az oldalban, mitn egy szakkönyvben? Te tudod... Sok sikert.
2010. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. pl: van két vers az egyiket a legjobb barátom írta a másikat egy idegen.Nekem el kell döntenem h melyik a jobb.Ha az szerint döntök h ő a legjobb barátom és sztem ő legtehetségesebb költő,akkor az érzelmeim szerint elfogultan döntök azaz szubjektíven.Ha félre teszem azt a tényt h ő a barátom,és azt h sztem ő a legtehetségesebb és így olvasom el a verseket és így döntök érzelem és elfogultság mentesen akkor objektíven döntöttem.
2010. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk egy tárgyaláson ott a bíró. ha nem ismeri a vádlottat, akkor objektíven dönt a sorsáról, tehát csak a tényeket, bizonyítékokat veszi figyelembe és meghozza a döntést. de ha mondjuk a vádlott a barátja, akkor nyilván befolyásolja a döntését az, hogy barátok és mondjuk enyhébb büntetést adna, mint ami járna a tények alapján, azaz szubjektíven ítél(ezért nem foglalkozhat senki az igazságszolgáltatásban a saját rokonai, barátai ügyével).
2010. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló :

Köszönöm a válaszodat, megértettem.

2010. jan. 1. 21:22
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Ajánlom a neten is megtalálható roppant jó keresőprogramokat. Gyorsabb és pontosabb választ kapsz.
2010. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szubjektív jelent: Belső nézőpontú (pl. agyad).

Objektív jelent: Külső nézőpontú (pl. kamera).



(Integrál térkép 5 elemének egyike a nézőpontok:)


Nézőpontok:

- Egyéni belső nézőpont: szubjektív / az eszem szerint / ÉN

- Egyéni külső nézőpont: objektív / a kamera szerint / fizika / AZ

- Közös belső nézőpont: interszubjektív / egy kultúra szerint / MI

- Közös külső nézőpont: interobjektív / marketing / AZOK


Ezt a 4 dimenziót, kvadránsnak hívjuk. Egyik nézőpont sem létezik a másik nélkül. (Az egyéni nincs külön választva a közöstől, a belső nem létezik külön a külsőtől.)


A 4 kvadráns elmélete abban segít, hogy minden pillanatban képes legyél valamennyi nézőpontot figyelembe venni. Ez hozzájárul ahhoz, hogy az életedet a maga teljességében éld meg, és ráláss az elakadásaid mögött meghúzódó okokra.


(a Google tényleg nem dobta így ki.)

2012. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!