Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent olaszul szó szerint...

Mit jelent olaszul szó szerint: morta della, panchetta, spaghetti, tiramisu, panna cotta, gelato, lazagne, ravioli, macaroni + még ami eszetekbe jut?

Figyelt kérdés

tortellini - tortácska,

canelloni - csatornácska csövecske



2014. jún. 14. 23:53
 1/5 anonim válasza:
100%

tiramisú-dobj fel (tira mi su)

panna cotta- főtt tejszín

gelato-fagyott

mortadella (egyben)-vmnek a halála (morta della ...)

lasagne (nem tudom mit jelent, de attól a "z"-től kiráz a hideg)

2014. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi bár azért talán ha valaki nem olaszos azért nem főbűn hogy kevés a 'z' az olaszban és nem tudja. :-)
2014. jún. 23. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

tirami-su= húzz fel mivel a tira azt jelenti húzni.a congelato jelenti hogy fagyott a gelato fagylaltot jelent.

lehet én vagyok a hülye de nem értem a kérdésed. mit jwlwntenek ezek a szavak, vagy mit jelentenek elvàlasztva?

2014. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

mely olasz szavakból jönnek? - erre vonatkozott.

nem vagy hülye :-)

tiramisu nem tudod miért ez a neve? hogy jön a "húzz fel" v. "dobj fel" szóból?

2014. júl. 2. 08:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A mortadellát egyben kell írni, és nincs köze semmiféle halálhoz, annak az eszköznek a régi (latin) nevéből ered a neve, amivel a disznóhúst szétzúzták (mortarium/mortaio).

A tiramisut azért nevezték el így, mert azt hitték rá, hogy afrodiziákum ;) (remélem, így már érthető)

A pancettát is rosszul írtad (bocsi :-). Azért ez a neve, mert a disznó hasi részéből (pancia) készülő hústermék.

A makaróni (olaszul maccheroni) a gitár húrjaira céloz a nevével, mert egy olyan konyhai eszközzel készítették eredetileg, ami a hangszerre hasonlít, és ezt abruzzói nyelvjárásban maccarunárénak nevezik.

A spaghetti a spago (húr, madzag, spárga) szóból jött kicsinyítő képzővel (húrocskák).

A ravioli szó eredete sajnos ismeretlen, de az biztos, hogy genovai származású tésztaféle.

A lasagne szó valójában görög eredetű, és arra az edényre utal, amiben készítették ezt az ételt.

2015. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!