Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a McDonalds (? )...

Mit jelent a McDonalds (? ) jelmondata:" I'm lovin it"?

Figyelt kérdés
Természetesen arra vagyok kíváncsi, hogy egy native speaker-nek ez mennyiben jelent mást, mint az, hogy "I love it".
2014. jún. 22. 21:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

Hogy okoskodik a hülyéje:) Pont beletrafáltál szívem, anglisztikán angol nyelvgyakon anyanyelvi egyetemi előadó tanított, erre meg külön kitértünk egy órán, hogy középfokra megtanítják a féligazságot, mint pl. nem lehet love-ot cont.-ben használni, aztán felsőfoknál csodálkozik a sok diák, hogy lehet. Egyetemi tanár: kipipálva.

Ha ez nem elég bizonyíték, lapozd fel a Cambridge kiadású Advanced Grammar in Use legelső fejezetét, amiben a legelső mondat: 'We can use p. c. with some state verbs (e.g. attract, like, look, love, sound) when we want to emphasize that a situation is temporary or for a period of time around present. Compare: Jean stays with us quite often. The children love having her here. or Jean's with us at the moment. The children are loving her here.' Hűű, biztos az egyik legnívósabb egyetemi kiadó könyve hülyeséget ír, és az angol anyanyelvű egyetemi professzorom rosszul tudja, hiszen te sokk okosabb vagy.

2014. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Jujj, de haragos vagy! Nyugi!

Mint a topic "gazdája" felszólítom a feleket a békülésre.

Valóban sok hülye tilalmat oktatnak a nyelvtanfolyamokon, amikek az anyanyelvi beszélők csak mosolyognak.

Az, hogy létezik-e a "love" ige present coninuous-ban nem kérdés, hiszen létezik, legalábbis a reklámszövegben. A kérdés csak az, hogy mit jelent az angoloknak?

Igaz, hogy nyomatékosít a simple present-hez képest?

2014. jún. 23. 11:40
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, nyomatekosit.
2014. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30%

Oké én megértem ha tévedtem. Nekem mindenki , mindenhol azt tanította nem lehet folyamatosba tenni, meg se fordult a fejemben, hogy valaki , aki Amerikában él félra van tájékozódva ezzel kapcsolatban.

De hogy ilyen fennhangon kell válaszolni.. jó fagyiárusítást az anglisztikádhoz .

2014. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Köszi, szivi, a hozzád hasonló hülyék szerencsére elég pénzt biztosítanak, hogy ne kelljen fagyit árulnom. Kis nyomorék.
2014. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nemá'!

Te fiú vagy?

2014. jún. 23. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!