Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Eldöntöttem, hogy tanulok...

Eldöntöttem, hogy tanulok németet, mert mindig is érdekelt, sok netes oldalt végigolvastam. Az alapokkal se voltam tisztába, de belekeveredve a középszintű nyelvvizsga anyabába egy káoszt okozott, így át beíratkoztam egy kezdő német tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Már volt három óra a tanárnő elmondása alapján. Beleegyezett, hogy két órában átvesszük az anyagot, aminek nagyon örültem. Elmondtam neki, a fentieket. Ó akkor már mindent tudok szerinte , át se kell nézni ez első pár óra anyagát, mert már tudom. Tiltakoztam ez ellen, mert a netes nézelődés,ha sikerrel járt volna akkor nem iratkoztam volna be. Persze más szavakkal adtam tudtára, hogy szeretném átvenni az anyagot. Személyes névmás, létigék, számok, már úgy kezelt mint, ha tudtam volna. Természetesen nem. Mondtam is neki, hogy keverem, nem tudom mikor kell használni a sein, haben igéket. Válasza tanuljam meg otthon! Egy kis gyakorlást elvártam volna. Legalábbis pár szemléltető mondatott.

Második órán is olyanokat kért számon, amit előtte megegyeztünk, hogy még nem is vették a csoportban. Értetlenkedet, hogy nekem nem megy. Nem értettem valamit amit már tudnom kellett volna szerinte. ( tényleg alap)

De könyörgöm a második óra. Szinte németül beszéltünk csak. Étterembe rendelés, bemutatkozás, párbeszéd....

Erre én meg keverem még mindig!!!!!!! A személyes névmásokat. De már a deine, meine stb kellen tudnom tanítás nélkül. Kiakadt azon, hogy névmások, sein, haben ige még mindig nem megy a második órán. Kiabálva mondta, hogy akkor kirak a csoportból!!!!!!! Most tényleg ilyen nagy elvárások vannak?


2014. júl. 22. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Még egyszer próbálj meg vele beszélni, hogy: Ön azt hitte, hogy ezt már tudom. Már megmondtam, hogy nem tudom, és keverem, de nem hitte el. Most már higgye el, hogy mégiscsak szükségem lenne arra a plusz két órai gyakorlásra. Ha nem lesz segítőkész, akkor keresek egy másik tanárt, aki hisz nekem, és nem várja el, hogy gyakorlás nélkül tudjak mindent.


Befizetted már a tanfolyamot?

2014. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a Karácsony-Tálasi: Német nyelvtant, abban utána tudsz nézni mindennek.
2014. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem meg kerd a panaszkonyvet vagy menj at masik csoportba ha ilyen paraszt.
2014. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Befizettem a tanfolyam felét sajnos. De megrendült a bizalmam a tanár felé.

-Viccből nem mond olyant az ember, hogy kirak a csoportból.

- megint magamtól tanulhatok, null magyarázattal

- alapok nélkül, hogy menne a többi?

-2 óra plussz már meg volt. 1 óra. Szinte kikérdezte hogy mit tudok. Táblázat alakjában ahogy tanultam el tudtam mondani. Szinte ennyi volt. 2 óra már kész beszélgetés, ekkor jegyeztem meg,hogy nem értem. Ő meg nem érti, ha táblázatba tudom, akkor gyakorlatba miért nem megy. :D (Gyakorlás nélkül. ) Hiszen elmondtam . Elmélet gyakorlat, hát nem egy. Túl őszinte voltam. Szerintem otthagyom. Legközelebb máshol még azt is letagadom, hogy tanultam! :D Illetve nem beszélek magamról, hogy szeretem a német nyelvet tanulni. :D Köszönöm a német nyelvkönyv ajánlatát. Pont megvan. :)

2014. júl. 22. 22:20
 5/8 anonim válasza:
Most ezert feladod? Pont szard le... Menj masikhoz. Jo lesz az.
2014. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


SCHMETTERLING

2014. júl. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, itt a tanár a hibás. Egy kezdő tanfolyamon ilyet nem lehet csinálni. Szar a tanár és szar a tanfolyam. Miféle tanfolyam ez egyáltalán? Szerintem valami noname helyre iratkozhattál be, ahol csak a pénzedet akarják látni.


Lehet persze az is, hogy rossz napja volt. Amúgy nem teljesen értem, mert egyszer úgy írsz erről a tanfolyamról, mintha magántanítás lenne, aztán írod, hogy csoport van. Most akkor mi van? Hogy tudsz megegyezni külön a tanárral, ha csoportban tanultok?


Amúgy meg, ha jogosnak érzed, csinálj balhét. Mondd meg, hogy ez egy kezdő tanfolyam, nem várhatja el, hogy rögtön tudj mindent az elején, és elvárhatod a pénzedért, hogy normálisan tanítson.

2014. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyelviskola. Mikor bementem megkérdezni, mikor indul, már elkezdőzött, már volt három óra csoportosan. De magántanulóként átvettük az addigi óra anyagát. Már itt szerintem minősíthatettlenül viselkedett Még a gyerekemet se engedném hozzá járni.
2014. júl. 24. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!