Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japanban most akkor melyik...

Japanban most akkor melyik iras modot hasznaljak "leginkabb"? (katakana vagy hiragana) egy kis plusz info lent

Figyelt kérdés

nos hat en azt hittem hogy a japanok leginkabb a katakana irast hasznaljak de erre azt olvasom hogy a katakanaval leginkabb csak az idegen szavakat irjak le nos akkor fel merul bennem a kerdes hogy foloslegesen gyakorlotam a katakanat meg mar meg is szoktattam magammal mert szinte,semmit nem erek el vele hanem tanulhatok most hiraganat? vagy netan a katakana ugyan ugy jo a japanoknal

(meg meg azt is el magyarazhatnatok hogy a japanoknak mert kell 3 irasmodot hasznalni tul egyszeru lenne egyet?

a valaszokat elore is koszonom



2014. júl. 23. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem vagyok szakértő uh lehet hogy majd bele lehet kötni amit írok de azért itt van:

katakana-t tényleg csak idegen szavakzoz, keresztnevekhez használnak. semmi máshoz.

kanji: szavakat jelölnek és azért használják mer van amit ugyanúgy ejtenek ki ezzel meg meg lehet őket különböztetni mint pl a "shi" lehet tudni és halál is.

hiragana: kanjik után használják én tuldaléknak nevezném őket (nem a magyar értelemben véve) megváltoztatja annak a kanjinak a jelentését ami mögött áll, de nem mindíg erre használják van hogy összeköt dolgokat mint a "to" ami és-t jelent (anna és judit), de pl gyerekeknek szánt írásokban is ezt használják mert ők még nem ismernek nagyon kanjikat (több 1000 van és életük végéig nem tanulják meg az összeset)


szóvan nem túl szerencsés ha csak a katakanákat tudod használni (a hiraganákkal többre mennél de igazábó mind2 kellene) igazából kanjik is kellenének de ha nem akarod túl komolyan tanulni a nyelvet csak hobbiból akkor nem annyira fontos bár akkor sem árt.

2014. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt de akkor most nem ertem a hirganat akkor csak ilyen "ki egeszitonek" hasznaljak? rendesen mondatot nem is szoktak vele alkotni vagy szavakat?

mert a tobb ezres kanjit vagy mi azt semmi kedvem sincs meg tanulni meg szerintem egy jo nehany evembe bele telne foleg hogy meg iskolas vagyok most megyek 8. ba .... tehat akkor hiaba tanulom a katanat meg a hiraganat ha nem konyitok a kanjihoz? mert akkor szerintem nem is nagyon fogom be magolni a tobbit :(

2014. júl. 23. 23:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Van már itt az oldalon egy rakat más kérdés, ahol elmagyarázzák ezt.


A katakanák gyakorlása nem fölösleges, de önmagában baromi kevés. Ahhoz, hogy különösebb gond nélkül el tudj olvasni egy japán újságot vagy könyvet, ahhoz kell ismerni a hiraganákat, katakanákat, és kb 2000 kanjit.


Ha nem áll szándékodban megtanulni minimum ennyi írásjelet, akkor nem érdemes több időt pazarolni a katakanákra sem.


És akkor a nyelvtanról még nem is beszéltünk :P

2014. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy kicsit, kérlek, nézz előbb szét, mielőtt megírod a kérdést, mert ezt már rengetegszer kérdezték, rengetegszer megválaszolták... :( A legutóbbi ilyen kérdés nem is volt régen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


Plusz: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

STB.

2014. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha vannak a nyelvtanulással terveid (pl kimenni japánba) akkor nincs sok értelme folytatni kanjik nélkül viszont ha csak arra kell hogy barátokkal így kommunikálj vagy hogy fiatalabbaknak szánt szövegeket (blog szintűeket (azokban pl kanákkal írnak csak)) el tudd olvasni elég csak a katakanat és hiraganat megtanulnod
2014. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat

de meg egy kerdes :D

akkor most a japan irasmod nehezebb mint a kinai mert az egyik kerdesnel azt olvastam hogy a kinai nehezebb a kanjik miatt de most akor a japan a nehezebb? vagy ez hogy van?

2014. júl. 24. 12:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem tanultam kínaiul, csak érdekelt és tanulmányoztam valamennyire, de szerintem az nehezebb. Mert az igaz, hogy a japánoknál 3 írásrendszer is van, de ebből kettő alig 50 alapjelet tartalmazó szótagírás, és kb 2000 kanjival már el lehet boldogulni.

A kínaiban viszont csakis írásjelek vannak, bár neten úgy olvastam, hogy ott is el lehet boldogulni olyan 2500 jellel már.

Inkább a beszéd lehet nehezebb, mer míg a japán kiejtése a magyarnak hiperkönnyű, addig a kínaiban fontos az intonálás, "éneklés". A japánban ilyen nincs.

2014. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

koszi a valaszt de akkor egy keres a vegere :D

tudtok kuldeni linket vagy youtube vidit ami segit egy kicsit a japanban?

2014. júl. 24. 17:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Semmi gond! :)

Ha magyar nyelvű videók kellenek és még teljesen az elején vagy, akkor ez a csatorna pont neked való! ;)

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A/vid..

2014. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

koszi de en mar voltam oyan profi hogy meg talatam ezt a csatornat :D

esteleg oldal ami segit a nyelvtanba? vagy hasonlo?

2014. júl. 24. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!