Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japanban most akkor melyik...

Japanban most akkor melyik iras modot hasznaljak "leginkabb"? (katakana vagy hiragana) egy kis plusz info lent

Figyelt kérdés

nos hat en azt hittem hogy a japanok leginkabb a katakana irast hasznaljak de erre azt olvasom hogy a katakanaval leginkabb csak az idegen szavakat irjak le nos akkor fel merul bennem a kerdes hogy foloslegesen gyakorlotam a katakanat meg mar meg is szoktattam magammal mert szinte,semmit nem erek el vele hanem tanulhatok most hiraganat? vagy netan a katakana ugyan ugy jo a japanoknal

(meg meg azt is el magyarazhatnatok hogy a japanoknak mert kell 3 irasmodot hasznalni tul egyszeru lenne egyet?

a valaszokat elore is koszonom



2014. júl. 23. 21:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ó, akkor sajna nem mondtam újat... Csak azért gondoltam, hogy nem ismered, mert ezen a csatornán van videó, ami megválaszolja az eredeti kérdésed (a különböző írásmódok közti különbséget).


Hm, magyarul elég kevés forrás van, még van a neten a [link] ez nem videó, csak írott bejegyzések, meg ez a facebook oldal, ahol főleg annyi van, hogy beszkennelve látható Hidasi Juditnak a japán nyelvkönyve, ami szerintem a legjobb japán tankönyv, amit magyarul kiadtak: [link]


Remélem, ezzel már tudtam újabbat mondani :)

2014. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

koszi de a youtubot az utamn talatam meg miutan ki irtam a kerdest :D

de koszi a veboldalakat

2014. júl. 25. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!