Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olasz vagy francia nyelvet...

Olasz vagy francia nyelvet tanuljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az olasz talán picit közelebb áll a szívemhez de hallottam, hogy a francia sokkal hasznosabb. Az is tetszik, de úgy tudom, hogy az olasz a végén nagyon nehéz lesz, akármilyen könnyűnek is tűnik az elején...

Még a hollandon is gondolkodom, meg talán a spanyolon is, az is tetszik. Ti melyiket választanátok? (Főleg az olasz-francia közül) a helyemben? Vagy tanuljam őket egyszerre?


Ui: otthon tanulnám


Előre köszönök minden segítséget!!! (-:



2014. aug. 24. 10:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Még van egy fontos infó a számodra.

Amikor megjelennek azok amiket csak mond , de nem jelennek meg a betűk, ott azt írja csak regisztereknek jelenik meg. Nos én regiztem, és minden nem írott szót, mondatot írja, igaz csak párnapig engedi ingyen, azután fizetni kell.

És ami nekem nagyon fontos lenne, ha erre járnának azok , akik jól beszélik a franciát, tudnának segíteni abban, hogy valóban jól ejtik-e ki a szavakat azok a gépi hangok.

De azt hiszem, jobb ötletem támadt. Felteszem kérdésnek, és az arra járó franciások talán segíteni fognak.

Na üdv, és jó tanulás !

én most lázban égek, megfogom tanulni a francia nyelvet, az olaszt és a norvégot is. Így döntöttem,;)

2014. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Singham ***** válasza:
Ezt az otthon tanulást felejtsd el. Nem fogsz normálisan megtanulni otthon rendesen. Legalább a kezdésnél kell tanár, aki kijavítja a hibáidat, stb. Lehet, hogy te úgy hallod jól mondod ki, de egy tanár lehet nem ezt mondaná.
2014. szept. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

22-nek a válasz.

De igen, meglehet tanulni a helyes kiejtést, itt van egy link.


[link]


Ezt elküldtem a született francia barátomnak, megkérdeztem, hogy valóban jól, helyesen ejtik-e ki azok a személyek akik beszélek rajta, azt írta, hogy tökéletes a kiejtésük, de különösen a női hang mondja nagyon jól,

tudom ajánlani a kezdő tanulónak, mert nem csak szavakat mondanak, hanem mondatokat is, amiben benne van a ragozott cselekvő ige is.

Vagyis fog készülni több is, társalgási szinte, de addig is a kezdőlépéseket ellehet sajátítani.

Én meghallgatom, utána leírom, gyakorolom a helyesírást

majd pedig a füzetbe írom a szavak megfelelő kiejtését.

Azután felveszem a diktafonomra, hogy útközben is tudjam hallgatni.

Remélem , jó tanáccsal tudtam szolgálni , jó tanulást.

És ha kételkedsz kedves kérdező, akkor tedd fel a GYK-ba a linket,

Kérdezd meg az erre járó jól tudó franciásokat, nekik mi a véleményük, valóban hasznos-e, jól tanulható-e abból a linkből a francia nyelvnek a kiejtése, helyesírása??

2014. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
beszélek*beszélnek*
2014. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Singham ***** válasza:
Aha, csak nem értelmezted rendesen, amit írtam. Lehet, hogy a hanganyagokban a nő jól beszél, de te attól még nem fogsz. Miért? Azért, mert nincs aki kijavítson téged, ha rosszul ejted ki. Lehet te azt hiszed, hogy jól ejted ki, közben meg full érthetetlenül mondod. Ezért kell tanár a kezdeti lépéseknél. Minimum középfokig szoktam tanácsolni, hogy mindenképp kell tanár, utána tud az ember ténylegesen tanulni egyedül.
2014. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 25 válaszoló. De igen, ha jó a hallás, a nyelvérzék kezdetnek jó a fenti link, ezt többen is megerősítették, rákérdeztem az itt járó jól tudó, a francia nyelvet ismerő, és jó beszélő emberektől, és ők megerősítettek abban, hogy nagyon jól, hitelesen ejti a szót, szavakat a beszélő, különösen a női hang mondja nagyon jól.

Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a magyarnak született, és francia nyelvvizsgával diplomát szerzet tanár/ok/ hogy azok, hogy ők valóban tökéletesen beszélik a franciát, egy született franciának elhiszem, hogy jól beszéli az anyanyelvét.

Mint ahogyan az angolt sem tudja senki tökéletesen beszélni, hacsak nem odaszületett v már pici korától tanulja bármely idegen nyelvet.

Én tanultam a franciát tanártól, és nem tudom miért, de úgy éreztem nem tudja, nem tökéleten mondja az anyagot.

Fizetős volt, de abbahagytam, pont azért mert éreztem, hogy nem így beszélik a franciák a nyelvüket.

A tanár nem így ejtette, mint ott fent az adott linken, ők másképpen mondják , jól ejtik ki a szavakat, mondatokat, v is a női hangnak jobb a kifejezőkészsége.

Csak jó tanács, a kérdező majd eldönti, hogy onnan akarja-e hallgatni, megtanulni a helyesírást, és azon szavak, mondatok kiejtését.

Természetesen ha majd rendelkezik sok, és bővített szókinccsel, a ragozást is tudni, akkor, azután érdemes egy tanár segítségét is kérni, a nyelv minél jobb elsajátítása érdekében. Itt van egy link, ragozott igék francia. A keresőbe írd az igét, kifogja dobni a táblázatot,hogy hogyan kell írni a ragozott igéket.

Kezdetnek egyenlőre ez is elég, a jelen, a múlt és a jövő.


[link]



Szevasztok, és minden jót, jó tanulást!

2014. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Itt van egy link. ezen megerősítést kaptam,hogy a nő jól ejti a szavakat. Julianna, ő, nagyon régóta él Froban , fordító, vagyis nagyon jól ismeri, és tudja a francia nyelv helyesírását, kiejtését, és mindig jó tanácsot ad, és én hiszek neki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

2014. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Oké, hogy jól ejti, de attól még nem biztos, hogy a tanuló is. Nem javítják ki és megerősítést se kap. Ezért is kell a tanár, bár én a heti 1órát is elégnek tartom. Egész héten tanulsz aztán hétfőn egy óra vele amikor rákérdezel a sötét foltokra és a tanult szavakat felmondod. Ha nem jól ejted ki akkor pedig kijavít.
2014. szept. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!