Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Eltudná nekem vki magyarázni...

Eltudná nekem vki magyarázni mi a különbség az egyszerű és a folyamatos között?! Ez angol

Figyelt kérdés
Koszi :)
2014. aug. 26. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvi kategória, tedd át a kérdésed.

Ezen kívül: "el tudná, valaki".

Az egyszerű az egyszeri, rövid folyamat, a folyamatos pedig egy hosszabb folyamatot jelöl.

2014. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint a neve is mondja, az egyszeri az egyszeri (cselekcvés, történés), a folyamatos szemléletű meg hosszabb ideig tartó
2014. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl.Megfésültem a hajam (egyszeri)

Elkezdtem fésülni a ahajm (ma reggel) és még most is fésülöm (délben)

2014. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Külön igeidő van rá -
2014. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xeniah ***** válasza:

Nézzük pl. a jelen időt:

- Egyszerű jelen: azért egyszerű, mert csak az igét használod. Általános/szokásos cselekvésre használjuk.


I go to school every morning. Minden reggel iskolába megyek.

He brushes his teeth twice a day. Naponta kétszer mos fogat.


- Folyamatos jelen: a létige (am/is/are) + az ige -inges alakjával képezzük. Olyan cselekvésnél használjuk, ami éppen most, a beszéd pillanatában történik:


I'm going to school (right now). Iskolába megyek (éppen most).

He's brushing his teeth. Mossa a fogát.


(Vannak ezenkívül még egyéb finomságok, de a legalapvetőbb dolog, amit a két igeidővel kapcsolatban meg kell értened, az a fentebb leírtak)

2014. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!