Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyolt vagy franciát tanuljak?

Spanyolt vagy franciát tanuljak?

Figyelt kérdés

Most megyek 9.-be és lehet franciát vagy spanyolt választani. Eddig angolt tanultam, de azt folytatnám tovább.

Szívem szerint mindkettőt tanulnám, bár ha muszáj lenne választani a spanyolt választanám (a francia hangzásra tetszik jobban). Gondolom a hasznosság miatt sokan a franciát mondanátok, de minden érv segítene. Köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 12. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a franciát választanám, mert mindig is meg akartam tanulni franciául, de a spanyol sem rossz nyelv szerintem.
2014. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a spanyol összehasonlíthatatlanul gyönyörűbb, mint a francia, de tény, hogy később az életben (feltéve ha nem mész ki Spanyolországba, vagy Latin-Amerikába) a franciával jobban jársz.
2014. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő hasznos lehet ha jól megtanulod, úgyhogy hallgass a szívedre, és amelyik jobban tetszik, azt válaszd. Hallgass zenét, nézz bele filmekbe az adott nyelven, hátha pontosabb képet kapsz és segít dönteni.


De egyébként mivel rokon nyelvek, nem nehéz egyiket a másik után megtanulni. A nyelvtanuk, a logikájuk nagyon hasonló (így van ez aztán az olasszal vagy a portugállal is).

2014. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy van.... ha most elkezded az egyiket és már jól tudod, utána sokkal de sokkal könnyebb lesz a másikat elsajátítani. Szóval tényleg a szívedre hallgass, igazából mindkettő hasznos és szép is, szerintem.
2014. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) azt hiszem elõbb spanyolt tanulok :)
2014. szept. 13. 08:46
 6/10 Lilla 6 válasza:
Franciául tanulok, és a nyelvtanában nincs semmi logika. A spanyolt nem tudom, de a kettő szinte ugyanaz, főleg írásban. Én nagyon szeretem a franciát,de mindig anyanyelvő tanároktól tanultam, úgyhogí nem tudom, hogy magyar tanáok hogy tanítják.
2014. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lilla, a francia nyelvtannak megvan a maga logikája. Majd meglátod, minél többet tudsz belőle, annál logikusabb és könnyebb lesz. Csak eleinte tűnik logikátlannak, de közel sem az.


Bocsi, az offért!

2014. szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 idrzsupos válasza:
Mindkettő latin nyelv. De spanyolul 10 többen beszélnek a világon, mint franciául. Viszont ha Franciaországba szándékozol menni, akkor mégis a francia a választós.
2014. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 idrzsupos válasza:
Ha komoly a nyelvtanulási szándékod, akkor egyik latin nyelvet megtanulva a másikat harmad idő alatt megtanulhatod. Tehát bármit választasz, nyersz vele. Egyik sem könnyű, mert egyik sem agglutináló nyelv, hanem nyelvtanozó, valóban sok illogikus szóval, szabállyal dolgozó confluáló nyelv. A magyarnak mindkettő idegen, de a spanyol-francia már sokkal közelibb egymáshoz. Az elsőt a legnehezebb megtanulni, a másik mellé már sokat épít az előző szerkezetér.
2014. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
21 országban beszélnek spanyolul, és szerintem sokkal dallamosabb, mint a francia.
2014. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!