Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez értelmes így? Angolul...

Ez értelmes így? Angolul próbáltam megfogalmazni valamit.

Figyelt kérdés

I think those wasps which have the ability to sense the smell of wounded grass could obtain more food. That's why they go there.


khmm.. biztos sok hiba van benne:)


illetve ilyen esetben a táplálékra milyen jobb szó létezik,amit használnak? találtam párat,de a leginkább használt az melyik?


2014. szept. 23. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó ez így szerintem.
2014. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nourishment

Hogy a mondatod jo e, nem lehet tudni. Ird le magyarul is.

2014. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom,hogy azok a darazsak,amelyek érzik a sérült fű illatát több ételhez jutnak. Ezért mennek oda.
2014. szept. 25. 10:42
 4/5 Vree ***** válasza:

Ezen jót nevettem. :D

"érzik a sérült fű illatát"


Nyilván mert a sebesült prédát könnyebb leteríteni, ezért, ugye? :D

A békésen legelésző (?) fűcsorda egyszerre felriad, amikor megérkezik a ragadozó darazsak falkája. Menekülnének, de a ravasz darazsak már jó előre kiszúrták közülük a fiatal és sérült egyedeket...


De most vicc nélkül, mit jelent a "sérült fű"? :D


Hacsak nem arra gondolsz, hogy horzsolt vagy nyílt sebből vérzik, akkor szerintem a "wounded" nem helyes. Esetleg olyasmire gondolsz, hogy damaged (kérosodott/sérült, élettelen tárgy), torn (tépett/elszakadt) vagy valami hasonlóra?

2014. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, hanem a fű mikor megsérül akkor a fű könnyebben megtámadható bizonyos kártevők számára, a darázs nem a fűre vadászik,hanem a kártevőkre. Azt akartam kifejezni vele,hogy nem a fű küld sos jelzést,hanem a darázs érszi az illatot/szagot és ezért megy oda.


A damaged lenne a jobb, bár most nem tudom,de lehet a cikkben wounded volt,ezért írtam azt. Valószínű mindkettő használt növényekre.

2014. szept. 26. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!