Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezek közül melyik országban...

Ezek közül melyik országban beszélnek legkevésbé angolul?

Figyelt kérdés

És melyikben beszélnek legjobban angolul?

- Törökország

- Indonézia

- Japán

- Oroszország

- Bármelyik nagyobb arab ország


Eleve törököt akartam tanulni, de mondták, hogy ott mindenki beszél angolul (Törökországban) így hát gondolom az felesleges...Vagy mégsem? Mindenféle infó jöhet



2014. okt. 18. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Oroszországban nagyon kevesen beszélnek angolul, és még az sincs, mint nálunk, hogy legalább a fiatalok tudnak. Moszkvában arányaiban többen beszélnek, mint vidéken.


Indonéziában hozzánk hasonlóan általánosban és középiskolában is tanulnak angolul, így aránylag könnyű angolul beszélőt találni. Mellesleg az indonéz a világ egyik legkönnyebb nyelve.


Japánban nagy nehézséget okozhat, hogy az ő angoljuk nagyon más, mint az eredeti, vagy amit mi beszélünk.


Törökországban ahogy olvastam nagyon kedvesek az emberek, így próbálnak segíteni a külföldieknek, és a plázákban/üdülő területeken a legtöbben beszélnek angolul.

2014. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Tehát szerinted is fölösleges törökül tanulni? És az arab országokról tud valaki mondani valamit?
2014. okt. 18. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Első válaszoló vagyok.


Miért lenne felesleges? Ha mondjuk szeretnél egyszer odaköltözni, úgyis meg kell majd tanulnod törökül. Ha csak mondjuk szívesen járnál oda nyaralni -akár évente többször- akkor meg nagyon örülni fognak az ottaniak, hogy meg tudsz szólalni a nyelvükön. Gondolj bele, ha itt Magyarországon összefutnál egy külföldivel, aki akár csak alap szinten beszél magyarul, nem lennél boldog? Ha a kultúra érdekel, az megint csak akkor hiteles, ha az ország saját nyelvén tájékozódsz. :)


Egyébként még az előző válaszomhoz hozzá tenném, hogy az oroszok nem is igazán törekednek az angoltudásra. Szeretik a saját nyelvüket használni, és sokszor el is várják, hogy a másik alkalmazkodjon. Egy közeli ismerősöm mesélte, hogy volt már törökök társaságában, és volt velük egy orosz is. Mindenki beszélt angolul az oroszon kívül, és mégis ő várta el tőlük, hogy beszéljék a nyelvét.

2014. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kultúrájuk nagyon érdekel. De ha megtudom értetni magam angolul (mert beszélek angolul) akkor minek a török? Plusz azt amúgy is csak Törökországban értik. Amúgy köszi a válaszaidat! Mit gondolsz, második idegen nyelvként melyiket lenne érdemesebb tanulnom? (ugye van a török, indonéz, japán, orosz, arab) Az európai nyelveket nem bírom:D
2014. okt. 18. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez nehéz kérdés! A legtöbben azt mondanák, hogy amelyiket te szeretnéd, de én is tudom, hogy azért fontos szempont, hogy értelme is legyen. Ha a személyes véleményemet kéred én az oroszt választanám, hisz hozzánk az van legközelebb, és sok helyen hasznát veheted, ha abba az irányba utazol. Gondolok itt Ukrajnára, a Kaukázusra, a balti államokra, és magára a hatalmas Oroszországra. Ha úgy nézzük, akkor az oroszt lehet a legjobban kamatoztatni.
2014. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, és az a nyelv is tetszik nagyon, de az összes többi is, de ha ez a leghasznosabb, akkor jó:) Köszi! Amúgy Ázsia felé szeretnék majd menni
2014. okt. 18. 14:22
 7/10 PetraBee ***** válasza:
90%
Ki kell, hogy abranditsalak, nem tud mindenki angolul Törökorszagban. A nyaralo övezetekben (Antalya) elboldogulsz, de mashol komoly nehezsegekbe fogsz ütközni legalabb alap török nyelvtudas nelkül.
2014. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az nekem nem kiábrándítás, én csak azért nem akarok törökül tanulni mert hogy ott mindenki beszél angolul :) de akkor hogy is van ez valójában?
2014. okt. 19. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a japánt is érdemes fontolóra venni,ha a japánok angol tudását nézzük.De amúgy az orosz is nagyon hasznos.
2014. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Nekem az indonéz nagyon tetszik még, arról valami pozitív/negatív vélemény?
2014. okt. 19. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!