Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olaszoknál csak a szerelmes...

Az olaszoknál csak a szerelmesek mondják egymásnak hogy "cucciolo/a"?

Figyelt kérdés
A cucciola szó a magyarban ugye a kicsimnek és a picimnek felel meg amikor becézzük egymást. Érdekelne hogy az olaszoknál csak a szerelmesek használják egymásra? Vagy barátok is?
2014. nov. 27. 06:59
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem hiszem, hogy pl. a főnököd vagy a tanárod jónéven venné, ha kutyuskának szólítanád őket... :)
2014. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

maradjunk annyiban, hogy a "cucciolo/a nem kutyuskát, hanem kölyköt jelent. (cucciolo di cane- kutya kölyök, cucciolo di leone - oroszlán kölyök, stb.)


Igen szerelmesek mondják egymásnak, "kicsim" értelemben, de hallottam már, hogy szülő mondta a gyerekének ugyanebben az értelemben.


Barátok nem használják egymás között, ez a megszólítás ennél sokkal személyesebb, sokkal bensőségesebb.

2014. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a másodiknak, de valamiért még sok olasznak is a cucciolo szóról leginkább a kutyakölyök jut eszébe mindenkinek. Rossz beidegződés.
2014. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem akartam félrevezetni a kérdezőt, de francia barátnőm olasz férje - aki most tanulja csak a franciát -, így szokta hívni a feleségét. Amikor megkérdeztem, hogy ez mit jelent (mert nagyon aranyosnak találtam a "mia cucciola" becézést), az volt a válasz, hogy "piccola vauff-vauff"...

Ami "nemzetközi" nyelven kiskutyát, kutyuskát jelent.

2014. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!