Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a helyes megoldás? (Angol...

Mi a helyes megoldás? (Angol nyelv)

Figyelt kérdés

Nemsokára dolgozatot kell írnom, amibe ki kell keresni a választ a szövegből.

És ehhez szeretnék segítséget kérni.

Itt egy tavalyi dolgozat (elméletileg teljesen hasonló lesz), ezt szeretném példának.

[link]

Aki megcsinálná nekem helyesen+ tanácsokat adna hogy tudnám megcsinálni, annak megköszönném.



2014. dec. 4. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A megoldás menete:


1.Figyelmesen elolvasod a szöveget. Ha szükséges, magadban le is fordíthatod közben.


2. Elolvasod az első állítást. Ha emlékszel rá, hogy mi volt ezzel kapcsolatban a szövegben, akkor már be is írhatod, hogy igaz/ hamis/ nem volt benne. Ha akarod bele is kukkanthatsz a szövegbe, hogy meggyőződj arról, mit is írt.


3. Ismételd a második lépést az összes többivel is.

2014. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a menetet. Ha jól vettem ki akkor leginkább kulcsszavakat kell keresnem.

Csak nekem az a bajom hogy a szókincsem angolból nem akkora, hogy értelmezni is tudjam a szöveget.

Ezért kértem hogy aki tudja beírhatná a választ is, úgy talán kitudnám venni hogy mégis milyen kulcsszavakat kell keresnem.

2014. dec. 4. 21:51
 3/3 chtt ***** válasza:

Nem tudom, így szerintem nagyon nehéz, hisz aki érti, annak tök fura, hogy a másik nem, és honnan találjam ki, mit értesz és mit nem.


1. - succesful a kulcsszó, ha azt érted okés vagy, hisz a negyedik sorban ott van a "best-selling" jelző, amit még az angolul nem tudók is értnek -- nálam ez igaz

2. kulcsszó: dangerous - ha valaha is játszottál bármily onlány játékot, kábé biztos hogy érted -- szövegben megnézed a kutyákat: fekszenek a lábnál, már ez gyanús, hogy nem veszélyesek... de pár sorral lejjebb a "nothing dangerous" is árulkodik az állítás hamis voltáról.

3. several books - megint csak elképzelhetetlennek tűnik, hogy ne értsd a néhány könyvet :) -- ha valaki bestselling, akkor van esély, hogy többet írt, de mivel lehet egy könyvvel is a lista élére ugrani, tovább ballag az ember a szövegben - kifejezetten nem hangzik el a több, de volt első, ez új, regényíróvá lett... nekem ez igaz választ sugall (de itt lehet vitatkozni, hogy "DS" - nem mondja)

4. Kulcs: lot of money -- erre is azt mondanám, hogy lehet"DS", mert az első könyvével nem keresett sokat, azt lehet sejteni, azóta nem csóró (celeb is a lelkem:), de szó szerint nincs benne, hogy vagyont keresett volna

5. ez könnyű, nem hiszem, hogy gondot okozna:

used to be a detective -- ex-detective / elég egyértelmű, hogy igaz :)

6. investigate killings -- murder investigations /itt sincs mit magyarázni, igaz

7. more than one (egynél több) - no ezt cikkcakkosan fogalmazták meg... ha felismered a hullámot, nyert ügyed van: wave of killings -- nálam megint igaz

8. kulcsszó: now -- szövegben: next week -- nagyon nem stimmol, hamis :)


Nem tudom, így gondoltad-e a kulcsszavakat, remélem segítettem valamicskét. Meg azt is, hogy nem szúrtam el... de akkor majd kijavítnak a nálam figyelmesebbek.

2014. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!