Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Holland nyelv? ->

Holland nyelv? ->

Figyelt kérdés
nehéz a holland nyelvet tanulni? esetleg valaki tud valami online nyelvtanuló programot(mint pl.az E-spanyol.hu)

2014. dec. 12. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy közhelyes, de mivel tanultam hollandul, ezért igenis mondhatom, hogy igaz: a holland nem más, mint a német nyelv egy kis angolos kiejtéssel. Ha könnyen ment neked a német, akkor ajánlom, hogy tanulj hollandul, mert kb. csak egy másik kiejtést kell megtanulnod, de ha nem tanultál még soha németül, akkor nem ajánlom kapásból a hollandot.
2014. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi :) nem,nem tanultam németet,angolt tanultam meg spanyolt, csak nagyon tetszik a holland és azért szeretnék belekezdeni :)
2014. dec. 13. 11:58
 3/6 anonim válasza:

Szia! Jelenleg is tanulok hollandul és holland ismerőseim lévén soha, de soha ne mondd előttük hogy a holland a német és az angol keveréke! A szavak helyesírási szabálya ellenkező a német szabályokkal és az angol szavak legtöbbjének holland helyesírása van, tehát nem ugyanaz mint az angol attól hogy kiejtésben megegyezik. Én nem nagyon tudok online programot de nagyon sok oldalon vannak hasznos infok a nyelvtanról és a kifejezésekről.

Hogy nehéz e?! A nyelvtan nem épp a legkönnyebb de ha érdekel és szereted, menni fog!

Üdv: egy Hollandia-rajongó

2014. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ui. : azért ne mondd mert megsértődnek.
2014. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

en ezzel kezdtem anno. Nekem nagyon tetszett, de aztan meguntam, mert gyorsabban haladtam :)

[link]

2014. dec. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezzel tanultam rengeteg szót. Ha érdekel, akkor nyugodtan kezdj bele. Német után nagyon könnyű, anélkül is lehet boldogulni, csak rengeteg szót vettek át abból a nyelvből. Amúgy a helyesírásuk elég horror szerintem.

2015. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!