Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok könnyű több...

Mit gondoltok könnyű több nyelven megtanulni úgy ha az ember egyet már elsajátított? Melyik volt a legnehezebb nyelv amit tanultatok?

Figyelt kérdés
Sok átfedést látok például a spanyolban és akár az angolban is, ami a lexikai bázist illeti vagy a spanyol, olasz, portugált is lehetne említeni. Várom a reflexiókat.
2014. dec. 21. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kialakult tanulási módszereid vannak, ami sokat segít.Nem aggódsz amiatt, hogy képes vagy-e rá egyáltalán.

ha azonos nyelvcsaládba tartozó nyelveket tanulsz, a magyartól eltérő nyelvtani rendszert már az előző nyelvnél "elfogadtad", most már csak más szavakat helyettesítgetsz a sablonokba. Sok emberrel küzdöttem már, hogy ne felejtse ki az angol mondatokból az igei állítmányt, vagy értse meg az elöljárószavak vagy birtokos névmások, esetleg a there is / there are használatát. Viszont mikor a németül valamennyit tudó gyerekemnek magyaráztam ugyanezeket, rögtön felismerte az analógiát és onnantól ezzel már nem volt problémája.

2014. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ugyanolyan módon tanulod, mint az első idegen nyelvet, vagy látod valós hasznát, akkor sztem könnyű.


Nekem az angol (9. osztálytól tanultam) könnyű volt a német után (3. o-tól) iskolában. Ezután a japán halál volt, úgyhogy inkább spanyolt tanultam, pár hónapig könyvből, majd iskolában félévet. (Félig-meddig könnyű volt. Ma már nem látom hasznát, úgyhogy inkább elfelejtem.) Japánul végül nagy NEHEZEN csak azért sikerült megtanulnom, mert láttam valós értelmét. Azt se tudtam hogyan kéne tanulnom, de valahogy csak megtanultam.


Szóval csak akkor könnyű, ha egy megszokott módon tanulod ÉS látod valós hasznát tanulni. (Tehát nem azért tanulod mert "ez egy fontos és jó nyelv. jee!!" hanem mondjuk azért, mert "Spanyolországban akarok majd lakni, mert télen annyira depresszíós szoktam lenni, hogy egyszer majdnem kirúgtak az iskolából a sok hiányzás miatt. majd ha lesz munkahelyem, onnan nem akarom hogy évente kirúgjanak.")


P.S.: Úgy hallom ha túl közel vannak egymáshoz a nyelvek az is nehezít a dolgon, mert összekeveri őket az ember.

2014. dec. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!