Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanul valaki kínaiul itt vagy...

Tanul valaki kínaiul itt vagy koreaiul esteleg japánul melyik ország a legfejlettebb és melyik nyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

azt tudom koreában kínai az alap azt tanulnak

és hogy a japán könnyebb

nekem is a japán tűnik könnyebben tanulhatóbbnak.viszont az írásjelek nehezek

úgy mint a kínai is viszont nagyon szép

legszívesebben mind3-at megtanulnám :D ^^


2015. jan. 23. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt Koreában csak valami nagyon alap kínait tanulnak, és az inkább írásjeltanulás. Egyébként angolt tanulnak, bár beszélni nem nagyon beszélik, mert nem jó a nyelvoktatás minősége.


Az hogy melyik nyelv könnyebb, az mindenkinek egyéni beállítottság kérdése.


Az írásjelek nem nehezek, csak be kell magolni őket.

Kínaiban sokkal több írásjel van mint a japánban.

Japánban viszont több a nyelvtan. Nem nehéz, de meg kell őket tanulni rendesen.

Állítólag a koreai nyelvtana se a legegyszerűbb.


Kiejtés szempontjából a japán a legkönnyebb. A koreainál több olyan hang van ami a mi hangkészletünkben nincs, de azért megtanulható.


A kínaiban egyértelműen a tónusok a nyelv nehéz része, hiszen másképp ejtesz ki egy szót már mást jelenthet.


Hasznosságból elvileg a kínai a leghasznosabb, de ez attól is függ hogy mivel akarsz majd foglalkozni.

2015. jan. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem


tudom hogy csak alapszinten


melyik könyvet ajánlanád?


mivel akarok foglalkozni?:)Ez csak hobbi szinten hogy beszélgessek velük.koreai az első utána japán és a kínai..a legnehezebb írásban.igen a kiejtés okoz problémákat.a japán a legkönnyebb kiejtésben.

online tanulom de még nagyon az elején vagyok..:S

2015. jan. 23. 00:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak japánt tanultam, én ELO levelezős anyagát használtam. Csak magyarul beszélőknek ezt ajánlom, amit a könyvesboltban láttam japán nyelvkönyvet, a Dekiru, az ár-érték arányban pocsék. Bár lehet hogy az ELO ára is felment azóta, nem tudom.

Ha tudsz angolul, akkor írd be neten hogy best books for learning japanese, ugyanis a Genki tankönyvsorozatot nagyon dicsérik de sok más is van. Viszont eszetlenül drága, ha tudod, akkor scannelve vagy használtan szerezd meg.


A többi nyelvet nem tudom. Ha van rá pénzed, akkor a Keleti nyelvek iskolájában Budapesten gyakran indítanak tanfolyamokat mindhárom nyelvből.

2015. jan. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén nem akarok sokat fizetni

De amúgy találtam angolul is oktató anyagokat neten.Tudok.

Pl ami most tetszik az ez itt van mindenféle nyelv teljesen ingyen:


[link]


japán is kínai is stb..:)

2015. jan. 23. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!