Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg tudok tanulni franciául?...

Meg tudok tanulni franciául? Sajnos egy idegen nyelvet sem beszélek, mindig is ez volt az álmom. Nagyon bánt, szégyellem, hogy nem beszélek semmilyen nyelvet.

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, anno amikor diplomáztam elég volt az alapfokú angol. Igazából soha semmit nem csináltam életemben megfelelően. Gyerekek, háztartás mellett vajon sikerülhet?
2015. jan. 24. 22:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy koponya sajnos.
2015. jan. 24. 22:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Kezdd el tanulni! Mi vesztenivalód van? Aztán majd kiderül, hogy mennyire megy. Egyébként a nyelvtanulás csak motiváció kérdése. Ha nagyon akarod, és az időt is rászánod, egészen biztosan ragad rád valami. Nem mondom, hogy feltétlenül szinkrontolmács-szintre fogod feltornászni magad, de az alapszintű csevegést bárki el tudja sajátítani. Meg aztán nyelvet tanulni nagyon jó szórakozás még akkor is, ha utána az egészet elfelejted.
2015. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg felnőtt van aki egész életében nyelvet tanul.

Nézz a neten tanulási módszereket, (ötévötnyelv blog), válaszd ki a neked tetszőt, és kezdd el.


Mások gyerek, háztartás és munka mellett is szakítanak időt magukra és tanulásra, úgyhogy igen, sikerülhet! Csakis rajtad múlik.

2015. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hüha! Köszönöm, hogy ismeretlenül is biztattok:) megpróbálom , köszi a tippeket, egyszer majd jelzek itt a kérdésnél, jutottam-e valamire:)
2015. jan. 24. 23:03
 5/11 anonim válasza:

Miért ne? :) Sosem késő. Édesanyám 40 év felett ült be az egyetemi iskolapadba, majd úgy is diplomázott.

A nyelvtanulás nagy kaland, hasznos dolog és remekül tudod magad fejleszteni. Ha van kedved hozzá, akkor minden adott. Antikváriumban vegyél magadnak használtan tankönyvet (általában kitöltetlenek), és hajrá! Valamint sok nyelvszakos egyetemista vállal skype-os órákat viszonylag kevés pénzért. Később pedig hallgass francia zenét, filmeket.. Nem baj, ha nem érted, de szoktatod a füled a nyelvhez.

Nekem a francia a harmadik nyelv, amit elkezdtem tanulni, és élvezem nagyon. 21/N

2015. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi)
2015. jan. 25. 11:46
 7/11 Vree ***** válasza:

Tudod, a mamám a számítógéppel volt így. Semmit nem konyított hozzá, mappamegynyitástól kezdve mindent lépésenként csinált, a szokásos rémálom...


Erre azt mondta, "ez így nem mehet tovább", és elment egy felhasználói tanfolyamra. Semmi intuitív készsége nem volt hozzá, de keményen megtanulta, amit hallott, ha kellett, rákérdezett vagy otthon gyakorolt. Mára szerintem többet tud HTML-ről, mint én, mert akart fejlődni, dacára annak, hogy mint mondtam, nem volt hozzá természetes tehetsége vagy érdeklődése.


A tanulság az, hogy bármit meg lehet tanulni, akárhány éves fejjel, ha megvan benned az akarat, hogy ráállítsd a gondolkodásodat valamire, amíg az agyad be nem fogadja.


Amúgy a nyelvtanfolyam egyébként is egy jó buli. Lehet hobbiként is csinálni. Én sok vegyes társaságot is láttam sok helyen: egy iskolás fiatal, egy másoddiplomázó, egy háziasszony, akinek a gyerek mellett kellett elfoglaltság, egy nyugdíjas, aki ráérő ideje meg a külföldi sógortól való unokával kommunikáláshoz kellett a nyelvvizsga...Ha jó helyet fogsz ki, jól el lehet dumcsizni a többi tanulóval.

(amúgy ilyen tanfolyamokra járni élvezet, van főzőtanfolyamtól kezdve minden. tesóm mindenféle kuponoldalakról gyűjtögeti őket, már vagy tucatnyin részt vett, hozott is házi sütést karácsonyra.)

2015. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy kishitűséged és az egód az utadba álljon!

[link]

2015. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Küldök egypár linket,KEZDŐKNEK,hátha a segítségedre lesz, és eltudod kezdeni a tanulást, reméljük hogy tetszeni fog ez a szép nyelv, és tudsz majd haladni is vele.


Sok sikert!:)


Francia tanfolyam kezdőknek.


[link]


Ingyen Francia Online Oktatás Kezdőknek


[link]


Ez egy fordító, beírod a keresett szót, és kiírja a francia megfelelőjét.


[link]


Itt megtudod hallgatni, hogy hogyan kell kiejteni a francia szavakat.


[link]


Ez nagyon jó, ebből sokat lehet tanulni.


Francia determinánsok és névszók.


[link]


Igék ragozása.


[link]


Itt is meglehet hallgatni, hogyan mondják , ez magyarul is mondja, van hozzá francia helyesírás és a megfelelője kiejtése.


[link]


Remélem tudtam segíteni. Üdv és jó tanulást:)

2015. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most olvastam "alapfokú angol" tudásod van.

Akkor ez a link is jó. Ide regisztrálni kell, de ingyen okosít, írja angolul és mondja a francia megfelelőjét.

Ez is hasznos.

Párosítani kell melyik nyelvet beszéled, és melyiket akarod megtanulni.

Sajnamajna magyar az nincs, csak magyar angol párban.


Duolingo-nyelvtanfolyamok


Bejelölöd - Beszélek angolul

alatt vannak a képeken a nyelvek. Francia nyelv angolul beszélőknek. Gondolom ezt szeretnéd.


[link]


Ott van, hogy " create a profile" erre katt, nyílik egy panel, azon lehet regisztrálni. ha kitöltötted akkor katt


Create account. ezután a megadott e-mail címedre kapsz egy kódot arra is katt, és már tudod is használni.

Nagyon jó, és mókás, jutalmaz ha ügyesek vagyunk, de ha ügyetlenek akkor elveszi a szívecskéket.

Persze semmi gond, mindig lehet újra kezdeni, addig amíg meg nem tanultuk az első lecót, de lehet lépni a következő feladatra is.


Igazán jó, és játékos, sok türelem kell hozzá, ha hatásos eredményeket akarunk elérni.^^

2015. jan. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!