Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az alábbi nyelvek között...

Az alábbi nyelvek között melyik a leghasznosabb? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arab,Grönladi,Ruszin,Litván.

2015. febr. 6. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
arab, nagyobb területen beszélik
2015. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen szakterületen? Milyen országban? Milyen társadalmi rétegben? Mit értessz hasznos alatt?


Arabul elég sokan beszélnek, talán ez a legelterjedtebb ezek közül...de ez nem feltétlen teszi hasznosabbá vagy nyelvészetileg érdekesebé.

2015. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ha görög katolikus pap vagy, akkor a ruszinnal többre mész mint az arabbal, akármilyen sokan is beszélik, viszont ha olajmérnök..
2015. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kini :)) ***** válasza:

Ezek közül egyértelműen az arab.

:)

2015. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kini :)
2015. febr. 6. 17:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Grönlandi dán vagy Kalaalit Nunati Inuit nyelvre gondoltál.
2015. jún. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arab. Én is azt tanulom.
2015. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem.


Én mindegyikkel foglalkoztam és az arab megy a legjobban. :)

2015. jún. 28. 19:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Arab - mivel a valóságban alig beszélik az irodalmi arabot, ezért gyakorlatilag nem sokra mész vele, külön meg kell tanulni mindegyik ország nyelvjárását, melyek közül némelyik annyira eltér az irodalmitól, hogy kb olyan mintha valaki előbb megtanult volna oroszul, majd meg kell tanuljon még pluszba csehül is. Plusz hátránya més, hogy ezek a nyelvek közül ez messze a legnehezebb.


Grönlandi - ilyen nyelv nem létezik. Vagy a dánra vagy az inuitra gondolhattál.


Ruszin - Szerintem ezzel az a gond, hogy nincsenek olyanok akik csak ezt beszélnék, a beszélői úgyis ismernek más nyelveket is. Ráadásul egyik ország hivatalos nyelve sem. Akkor inkább ukrán, az nagyon hasonlít is hozzá.


Litván - kisebb nyelveket jobban megéri tanulni. Vagyis ha te megtanulsz litvánul akkor nagy valószínűséggel nem nagyon lesznek mások akik tudnak litvánul, vagyis ha ügyes vagy nagyon jól kitudod használni ezt az előnyödet.


Egyébként meg a legfontosabb dolog: Azt a nyelvet válaszd, amelyik tényleg érdekel.

2018. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Leifur válasza:

Nagyon érdekes és egymástól igen távoleső nyelveket választottál!


Amelyik kultúra a leginkább vonz, azt érdemes, mert hiába hasznos valami "elviekben", ha nem tudsz azonosulni a kultúrával, a beszélőkkel, vagy magával a nyelvvel, akkor abbamarad a tanulás vagy kínszenvedés lesz az egész.


Az arabnak hiába van sok beszélője, ha például távol áll tőled a déli mentalitás. Hiába lehet folyékony litvánnal azonnal jól elhelyezkedni a piaci rés miatt, ha egyszerűen nem érdekel a litván kultúra és bunkónak tartod azokat, akik megválogatják, hogy kihez szólnak hozzá és mennyit. Hiába hasznos a ruszin az ukrán, belorusz, lengyel és akár az orosz nagyfokú megértése miatt, ha az egész szláv eset- és igei rendszer csak nyűg és nem játékosság a számodra, főleg, ha a szláv kultúrkör távol áll tőled, az ortodox világgal az élen.

Ha viszont bármelyikben magadra ismertél, akkor érdemes nekikezdeni.

2018. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!