Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Törvényt sértek ezzel?

Törvényt sértek ezzel?

Figyelt kérdés

Tehát, erdélyi magyar 16 éves lány vagyok.

Röviden a történet az, hogy a múlthéten elmentem bulizni két osztálytársammal és hívtak magukkal két román csajt is. Mivel az osztálytársaim magyarok(egyébként magyar iskolába is járok, Ady Endre a neve) én magyarul beszéltem velük, erre megszólalnak a lányok, hogy tudják, hogy magyarok vagyunk(az "ungur" szót használta ami sokkal csúnyább a "maghiar"-nál, a jelentése mindkettõnek "magyar") de legyünk szívesek románul beszélni, mert Romániában élünk. Itt kiakadtam picit és szépen elmagyaráztam nekik a történelmet és, hogy nem mi vagyunk a betolakodók, hanem õk. Mivel én már nagyon sok ilyen diszkriminçiót tapasztaltam, ezért úgy döntöttem, hogy annak a lánynak aki ezt csinálta(legalábbis az egyiknek) szépen kipostolok a facebook falára egy kis leírást, hogy hogy is volt pontosan ez a történelem, de úgy szeretném, hogy mindenki lássa legalább, hogy hogyan is bánnak velünk a románok. Törvényt sértek azzal, hogy publikusan írok ki ilyet?



2015. febr. 19. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Magyar vagy és jogod van magyarul beszélni. Ha nem tetszik takarodjon el.
2015. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg tőle, hogy azt megengedi-e, hogy franciául vagy angolul beszélj, mivel azon is tudsz ?
2015. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elhibáztam egy szót mikor beszéltem velük és kinevettek, én pedig feltettem az ajánlatot nekik, hogy akkor lássuk õk hogy beszélnek angolul vagy akár németül
2015. febr. 19. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:

erőszak erőszakot szül.


valami más módon alázd meg,szarkasztikusan

2015. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!