Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » I give an apple to you? I...

I give an apple to you? I give some presents for you?

Figyelt kérdés

Autodidakta módon tanulom az angolt és néhány dolog nem világos, tud valaki segíteni?

A to és a for közti különbségről több videót is megnéztem nagyjából megértettem hogy a for a közvetlen kontaktnál míg a to a nem közvetlen kontaktnál pl e-mail vagy levél stb, használjuk. De itt mindkettőnél közvetlen kapcsolat van, mégis az egyiknél a to a helyes a másiknál a for. Miért? Van egyáltalán valamilyen szabály rá hogy mikor melyiket használjam?

A másik kérdésem még idevágóan a gift és present szavaknak (ajándék jelentésnél)van többesszáma?


2015. febr. 26. 15:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem zavaros ez, teljesen logikus, tényleg csak annyi amit leírtam. Az zavart meg hogy más igét néztél. A get-nek két vonzata van, mindkettő sima főnévi csoport, nem kell prepozíció sehova. A give-nek pedig, ahogy korábban nagyon helyesen írtad, egy főnév, és egy to-s kifejezés:


I gave a present to him


A "for one's birthday" kifejezést beilleszthetem ebbe is:


I gave a present to him for his birthday


Ez egy szabad időhatározó, nem változtatja meg semmi hogy egy ige milyen kifejezéseket kér maga mellé, bárhova beszúrhatod, és mindig for-ral kezdődik. Ugyanúgy ahogy a magyarban is:


Vettem neki egy ajándékot a születésnapjára

Vettem neki egy ajándékot


függetlenül attól hogy a "-ra" ragos határozó ott van-e, a részeshatározó mindig részes eset.

2015. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm azt hiszem kitisztult a dolog.

Akkor ha azt írom hogy "for my birthday" az így helyes. függetlenül az igétől give, get, buy stb. Nem is tudom miért az igéhez akartam mindenáron kötni.

2015. febr. 26. 16:47
 13/21 anonim ***** válasza:
Igen, az mindentől függetlenül helyes, de attól természetesen ott kell lennie hogy ki, és mit vett, kinek a születésnapjára. Egyébként mint írtam, nem baj ha az igéhez kötöd, csak ne keverd össze az igéket. A kérdésedben "give" van, és a "get" kevert össze. De igéhez kötni működik alapvetően.
2015. febr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ez volt a feladat ami során elbizonytalanodtam:

Did you remember your wife's birthday? Yes I .....

1., bought her a present.

2., her bought a present

3., bought to her a present

4., bought a present to her

Én az 1. és 4. választ is helyesnek gondoltam de csak az 1., a jó és ezt nem értettem hogy miért?

2015. febr. 26. 16:54
 15/21 anonim ***** válasza:

Mert maga a megvásárlás nem vonja maga után automatikusan hogy már oda is adtad neki, de mivel a másik "hasznot húz belőle" ezért a "buy" igénél a "for her" lenne helyes, tehát


I bought a present for her


vagy


I bought her a present


Mivel csak utóbbi szerepel a lehetséges válaszok között, ezért az a helyes

2015. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ne haragudj hogy ennyit kérdezek de akkor ez a mondat pl., a give igével így lenne helyes: I gave a present to her. Vagy I gave her a present. vagy

I gave a present for her bithday? ezt így jól értettem?

2015. febr. 26. 17:04
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen, mind a három helyes úgy ahogy leírtad :)
2015. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Javítok, félreolvastam: "I gave HER a present for her birthday"


Mivel a "for her birthday" szabad határozó, nem váltja ki azt hogy mit vettél, és kinek :)

2015. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm a segítséget, megértettem :) :) :). Esküszöm vagy 5 helyen elolvastam, meghallgattam, igaz angolul lehet ez volt a baj. De senki nem magyarázta el ilyen érthetően pedig nekem nehéz a felfogásom. köszi köszi :)
2015. febr. 26. 17:09
 20/21 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm de a lényeget már azt hiszem kezdem kapiskálni:)
2015. febr. 26. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!