Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » I give an apple to you? I...

I give an apple to you? I give some presents for you?

Figyelt kérdés

Autodidakta módon tanulom az angolt és néhány dolog nem világos, tud valaki segíteni?

A to és a for közti különbségről több videót is megnéztem nagyjából megértettem hogy a for a közvetlen kontaktnál míg a to a nem közvetlen kontaktnál pl e-mail vagy levél stb, használjuk. De itt mindkettőnél közvetlen kapcsolat van, mégis az egyiknél a to a helyes a másiknál a for. Miért? Van egyáltalán valamilyen szabály rá hogy mikor melyiket használjam?

A másik kérdésem még idevágóan a gift és present szavaknak (ajándék jelentésnél)van többesszáma?


2015. febr. 26. 15:36
1 2 3
 21/21 Vree ***** válasza:

Kis segítő mondat: :p


I gave the present for Dora to John.


Kinek van az ajándék szánva, és kinek adtam oda? (feltehetően azért, hogy majd ő adja át az ünnepeltnek.)


Illetve az sem mindegy, hogy valakiért teszek valamit (do for) vagy valakivel teszek valamit (do to).


Ne mondjuk azt valakinek, hogy "I would do anything TO you.", mert még azt hiszi, hogy bántalmazni vagy molesztálni szeretnénk... :p

2015. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!