Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mostanában miért írják egyre...

Mostanában miért írják egyre többen külön az igekötőt külön az igétől?

Figyelt kérdés
Nem szoktam törődni azzal, ha valakinek nem jó a helyesírása, én sem vagyok tökéletes, de ettől már a falra mászok. Aki helytelenül írja, mikor elolvassa az irományát, nem érzi, hogy valami nem stimmel?

2015. márc. 2. 13:36
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Na igen, rögtön hibáztam is egy szóismétléssel. :)
2015. márc. 2. 13:38
 2/25 anonim ***** válasza:
67%

"de ettől már a falra mászok"


Ha már mászol, akkor m betűvel másszál k helyett, mert a mászik ikes ige, tehát helyesen "mászom". :-)

2015. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Mert a legtöbbjüknek fogalma sincs az "igekötő" jelentéséről, meg úgy bármilyen egyéb nyelvtani kifejezésről sem, aztán meg csodálkoznak, hogy idegennyelvet sem tudnak tanulni...
2015. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Mert egyrészt nem tanulják meg az iskolában tisztességesen (különben automatikus lenne), másrészt az az általános nézet, hogy a neten nem kell helyesen írni.
2015. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Mert nyelvtanórán inkább amőbáztak a hátsó padban.
2015. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
2., köszönöm a helyreigazítást, bár a mászik nem állandó ikes ige, így egyes szám első személy helyes alakja a mászok. Csak a 3. alakjuk ikes.
2015. márc. 2. 17:45
 7/25 chtt ***** válasza:
100%
Ezt most nem egészen értem. Van olyan ikes ige, amelyiknek nem a harmadik, hanem mondjuk az első alakja ikes??? Vagy hogy érted ezt a nem igazi ikest?
2015. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 chtt ***** válasza:
100%
bocs, "nem igazi" helyett "nem állandó" - hogy érted ezt a nem állandó ikes igét?
2015. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy telefonon az autocorrect, gépen pedig a helyesírás-ellenőrző bezavar nekik. Ezek nem mindig értelmezik a magyar nyelv szabályait helyesen, és ha valaki nem bízik a saját tudásában akkor azt hiheti ő írta rosszul, és átjavítja.
2015. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

"hogy érted ezt a nem állandó ikes igét"


Vannak un. álikes igék, amik csak E/3-ben veszik fel az ikes alakot. Gondolj pl. a hazudik igére. Mondtad valaha, hogy "én soha nem hazudom"?

2015. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!