Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mostanában miért írják egyre...

Mostanában miért írják egyre többen külön az igekötőt külön az igétől?

Figyelt kérdés
Nem szoktam törődni azzal, ha valakinek nem jó a helyesírása, én sem vagyok tökéletes, de ettől már a falra mászok. Aki helytelenül írja, mikor elolvassa az irományát, nem érzi, hogy valami nem stimmel?

2015. márc. 2. 13:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Lehet,hogy az igekötőt külföldön idegen nyelven élő magyar írja külön"


Nem attól függ, hogy valaki külföldön él vagy sem.

Évtizedek óta élek Franciaországban, de még véletlenül sem írom külön az igekötőt az igétől. És nem írom egybe az igét az olyan igekötővel, amely nem arra a bizonyos igére vonatkozik, és amiről már én is tettem fel kérdést. És amitől szintén agybajt lehet kapni... Nincs "letudnátok fordítani", de nincs "agyon ütöm" vagy "külön írom" sem.

Úgyhogy nem ezek a kritériumok, hanem inkább a hanyagság, a nemtörődömség és - Oh, irgalom atyja, ne hagyj el! - a nyelvtanórák semmibevevése. Mert ugye "Ezekre a hüly.eségekre soha az életben nem lesz szükségem!"

2015. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

19-es, de, a tárgyas, vagy alanyi ragozásnak is köze van a dologhoz, de állítólag már funkcióját vesztette. Én még tanultam, nem tudom, most hogy megy.

Állítólag a telefonok autokorrekt funkciója javítja így, a használók, meg vagy nem törődnek vele, vagy nem is tudják, hogyan lenne helyes,

2015. márc. 25. 16:33
 23/25 A kérdező kommentje:
Kedves Julianna, valahogy így van ez valóban, és sajnos. :(
2015. márc. 25. 16:35
 24/25 anonim válasza:

Csatlakozom a kérdezőhöz. Nekem mostanában tűnt fel, és tényleg nagyon zavaró. Van egy ismerősöm, aki konzekvensen külön ír szinte minden igekötőt. Azt hittem, csak neki ilyen rossz a helyesírása.


Erre az előbb belefutottam ebbe a kérdésbe:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


A kérdező és a 4-es válaszoló is pont ugyanezt csinálja. Aztán megtaláltam valahogy ezt a kérdést. :)

2019. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
45%
Egyre többen írnak telefonról és az autocorrect átjavítja. Folyton vissza kellene menni, és korrigálni darabonként akár többször is, mert igen makacs az autokorrekt. Telefonon eleve szívás gépelni, nem még ezzel szarolni, meg közben guvadt szemmel nézni mit javított ki már megint.
2022. márc. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!