Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nagyon tetszik a német nyelv,...

Nagyon tetszik a német nyelv, ha kicsit tudok angolul könnyen fog menni a német?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kicsit tudsz csak angolul, akkor egy kicsit könnyebben fog menni a német ;-)
2015. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Annyira nincs nagy átfedés. Viszont ha németül megtanulsz, utána már rengeteg nyelvet jobban át fogsz látni. Sok sikert! : )
2015. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 webnyelv ***** válasza:

Kicsit könnyebben fog menni a német.

De tanártól, tanulási módszertől is függ. Én megszenvedtem vele (pedig szeretem a nyelveket), de megéri.

2015. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azt mondják angol után sokkal nehezebb megtanulni (akármit szerintem) németül. Az angol elég egyszerű sok tekintetben nyelvtanilag, ill. teljesen másképp fejeznek ki birtoklást, időt, személyes névmásokat stb. A németben ez elég komplex. További hátrány az angol kiejtés.. köze nincs a némethez. Sokat ismerek akik angolul beszélnek németül (nem sprechen -sprehhen hanem szpresön) Elég bántó a fülnek, és nem mellesleg alig érthető. Sztem jobb először a bonyi némettel kezdeni majd utána angol.
2015. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!