Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondjuk azt, hogy "az...

Miért mondjuk azt, hogy "az egész Világ", holott közben csak a bolygónkra gondolunk?

Figyelt kérdés

Például: az egész világ ismeri ezt és ezt a sztárt.

Csak szerintem helytelen a kifejezés?



2015. márc. 8. 01:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A világ lehet a mi világunk, tehát a Föld. Ha ki akarnám terjeszteni, akkor én a Világegyetem szót használnám. Másrészt ez afféle szóvirág, mint amikor egy ateista azt mondja, hogy "Úristen!". Egyébként maga a kifejezés helytelen, mivel minden egyes ember a Földön nem ismerhet valakit/valamit, ez csak jobban erősíti a második gondolatomat, mindazonáltal a kifejezés felfogható barokkos túlzásként is.
2015. márc. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert amikor ez a kifejezés keletkezett, akkor még nem tudták, hogy a Földön kívöl más bolygók is vannak, és az Világ nem ugyanaz, mint a Föld.
2015. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen kifejezéseket akkor használunk, ha valamilyen emberi cselekvésre gondolunk. Az egész világ tehát az egész emberiség. Az előbbi talán megszokottabb.

Ilyen kifejezéssel nyomatékosítani akarunk, valójában azt akarjuk kifejezni, hogy "mindenki", hogy nincs kivétel. Nem helytelen, hanem kifejező, nyomatékosító. Nem kell mindig egy alaknak csak egyféle jelentésére gondolni.

2015. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt is mondjuk, hogy "az egész ország" vagy "az egész város", holott kizárt, hogy az egész ország vagy az egész város bármiben egységes lenne (pl. "az egész ország ismeri").


A te hozzáállásoddal a kifejezéseink 90%-át ki lehetne hajítani mint logikátlant és nem helyénvalót.

2015. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!