Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven íródott ez a dal?

Milyen nyelven íródott ez a dal?

Figyelt kérdés

Eredetileg a dalra lennék kíváncsi (előadóra), viszont mivel Radio RIP, ezért kizárólag dalszöveg alapján tudnám ezt kideríteni. Viszont ahhoz tudnom kéne, milyen nyelven énekel, esetleg ha valaki felismeri , és hallás alapján leírna belőle egy mondatot, már az is sok segítség lenne. Itt van példa , a dalból:


[link]



2015. márc. 15. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom a választ, de próbáld meg valamilyen dalfelismerő szoftverrel. Pl:

[link]

[link]

(Vagy még gugli: song recognizer)

2015. márc. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerős sem a dal, sem az előadó hangja, de az biztos, hogy valamelyik délszláv nyelven énekelnek, szerbül, horvátul, bosnyákul vagy montenegróiul.


Sajnos csak itt-ott hallok ki foszlányokat, ezért pontosabban nem tudom behatárolni a nyelvet, és nem hallok annyit sem, hogy egy mondatnyit leírjak vagy lefordítsak.

2015. márc. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A dalfelismerő programokra gondoltam, de élből cserben hagytak, a dal olyan gyenge minősége, miatt, hogy nem tudja mivel összepárosítani a rendszerben találhatóakkal. Ha digitális formában lenne meg , akkor már nem tartanék itt, viszont sajnos a rádióból felvett dalt, még ezek a programok sem tudják kiszúrni. :(
2015. márc. 15. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha tudod, mikor lett rögzítve, akkor az akkori slágerek talán nagyjából behatárolják. Esetleg hogy milyen rádióban szólt, ha te vetted fel. Vagy milyen városban, mert az ott fogható rádióadók is hasznos infók.

Egyébként igen, a linken is írja valaki a bosnyákot, szóval az a környék. Lehetőség még, hogy keresel valakit, aki tud a délszláv nyelvek valamelyikén. Még ha esetleg nem is érti, de meg tudja mondani, milyen nyelv.

2015. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
A rossz hangminőség miatt nehéz ügy, de szerbnek hangzik. A zene alapján a bosnyák terület valószínűsíthető. Tisztán csak annyit lehet kiérteni, hogy "samo moja" és talán még a "vremena" szót.
2015. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem én rögzítettem. Eredetileg a felvétel egy kocsiban készült , ami fent van a Youtube-on, annak a hangsávját mentettem le. Nagyon sok mindent, a videó sem árul el. Azt hiszem, 5, vagy 6 éves már a videó.
2015. márc. 15. 16:44
 7/7 A kérdező kommentje:

Az utolsónak nagyon köszönöm azt a két szót! Sikerült kideríteni melyik ez a dal! Sergej Cetkovic - Zaustavicu vreme


Valóban szerb volt, ügy megoldva! :) Még egyszer köszi!

2015. márc. 15. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!