Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segíti a nyelvtanulást?

Segíti a nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

Angolul tanulok, júniusban szeretnék középfokúzni. Mit gondoltok, ha e-mail írás, facebook-ozás stb. közben, a "háttérben" angol nyelvű szöveget hallgatok (pl. hangoskönyvet youtube-on), az sokat használ és "beépül" a tudatalattimba(a hangsúly, a szavak kiejtése, a mondatok, mondatszerkezetek felépítése stb.)?

Természetesen, tudatosan is tanulom a nyelvet, Gaál Ottó kreatív nyelvtanulás csomagjából, illetve rövidített angol nyelvű olvasmányokat olvasok.

Ettől függetlenül érdekelne, hogy tapasztalatotok szerint a nem tudatos nyelvtanulás hasznos-e, és ha igen, mennyire. Köszönöm előre is!



#nyelvtanulás #angol #idegennyelv tanulás #nyelvvizsgára készülés #idegennyelvű szöveg hallgatása
2015. márc. 17. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

annyira nem hasznos, amennyire varod, hogy az lesz, de ha pl teljesen 0-rol kezdesz tanulni egy nyelvet, es nyelvi kornyezet miatt allandoan hallod a radiobol, tvbol, emberektol stb , akkor meghozza a hatasat, mert tenyleg a hanglejtes elsajatitasanak egy "tudat alatti" modja.

egyebkent ha mar ezt a modszert valasztod, akkor javaslom, hogy inkabb hallgasd 30 percig es figyelj is ra es ertelmezd, esetleg probald mondatonkent utana mondani, mert az a 30 perc figyelessel tobbet erhet,mint a hatterben 2 oraig duruzslo szoveg, amire abszolut nem figyelsz.

egyebkent jo nyelvtanulast. :)

2015. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gaál Ottó módszere jó?
2015. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább aktívan figyelj oda, többre mész vele, persze meheta háttérben is, de ne várj csodát tőle.
2015. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második válaszolónak: igen, szerintem nagyon jó.

2015. márc. 17. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a tudatos volt hasznos. Szerintem valamiben akkor leszel jó,ha gyakorolod. Én a vizsga közeledtével a szóbelire úgy gyakoroltam ,hogy a tévében ment a duma én meg a fejemben szinkron próbltam fordítani,ha egy szó nem jutott eszembe és fontosnak tartottam azt gyors leírtam és aztán kikerestem a szótárból. +sok zent hallgattam és rengeteg filmet néztem
2015. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is tanulom az angolt, valaki nekem is segíthetne
2015. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!